تاثیر مصرف ملاتونین در ابتلا به دیابت

view

محققان دریافته اند که مصرف ملاتونین نزدیک به وعده های غذایی، در افرادیکه از لحاظ ژنتیکی مستعد دیابت هستند، باعث بروز بیماری دیابت نوع دوم در آنها می شود.

دکتر اسکیر از دانشگاه هاروارد عنوان نمود که عوامل ژنتیکی افراد می تواند به توانایی فرد برای تحمل گلوکز هنگامیکه ملاتونین مصرف می نماید، اثر گذار باشد. افرادیکه از لحاظ ژنتیکی مستعد هستند باید از مصرف مکمل های ملاتونین در نزدیک وعده های غذایی جلوگیری نمایند.

دکتر اسکیو و همکارانش تاثیر مصرف ملاتونین بر خون تیم راگبی زنان دانشگاه مورسیا را مورد بررسی قرار دادند.

 با این بررسی ها محققان توانستند میزات اثرات مصرف مکمل های ملاتونین را بر روی افراد بررسی نمایند. به افراد شرکت کننده در این تحقیق ملاتونین و یا دارونما را در ساعت 9 صبح و 9 شب ارایه دادند.

 پس از آن از این افراد تست تحمل گلوکز انجام شد.

خون این افراد قبل از مصرف محلول غلیظ گلوکز مورد بررسی قرار گرفت و هر نیم ساعت پس از خوردن محلول غلیظ گلوکز نیز به مدت 2 ساعت نمونه ی خون این افراد جمع آوری شد.

 از 17 نفر اعضای تیم راگبی زنان، 11 نفر دچار جهش ژنتیکی بوده اند. نتایج این بررسی ها حاکی از آن بوده است که مصرف مکمل ملاتونین در صبح بر کنترل قند خون افرادی که دارای جهش ژنتیکی بودند تاثیر گذار بوده است. اما مصرف مکمل ملاتونین در شب باعث بروز هیچ تفاوتی در کنترل قند خون دو گروه نگردید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید