تشخیص عفونتهای ویروسی و باکتریایی

view

محققان دانشگاه استنفورد توانسته اند با استفاده از نوعی از آزمایش در تشخیص نوع عفونت انسان دست یابند و نیاز فرد به مصرف آنتی بیوتیک را از طریق انجام این آزمایش خون را مشخص نمایند.

افراد به دلایل مختلف ممکن است از آنتی بیوتیک ها مصرف نمایند. اما شاید تمام افرادیکه از آنتی بیوتیک ها مصرف می کنند الزاماً نیازی به مصرف آن نداشته باشند.

متخصصان بر این باورند که مصرف آنتی بیوتیک ها که روز به روز نیز در بین انسانها بیشتر می شود در برخی موارد هیچ تاثیری در روند ارتقاء سلامت انسان ندارد.

بر طبق تخمین مرکز پیشگیری و کنترل بیماریها در ایالات متحده، نیمی از آنتی بیوتیک هایی که افراد بر اساس تجویز پزشک مصرف می کنند، هیچ کمکی به بهبود سلامت فرد نمی کند و در واقع نادرست تجویز شده اند.

علاوه بر عوارض جانبی که مصرف آنتی بیوتیک ها برای انسان می تواند به همراه داشته باشد، مصرف بیش از اندازه ی آنتی بیوتیک غیر ضروری می تواند باعث مقاوم تر شدن باکتریها در بدن شده و در نتیجه مصرف آنتی بیوتیک ها را بی اثر می سازد.

باکتری یا ویروس؟

به منظور حفظ اثرگذاری مصرف آنتی بیوتیک ها، محققان توانسته اند به ابزار تشخیص دست یابند نیاز فرد به مصرف آنتی بیوتیک را شناسایی نماید.
 در صورتیکه علت بروز بیماری ویروس تشخیص داده شود، هیچ نیازی به مصرف آنتی بیوتیک نمی باشد. در واقع اگر علت بیماری باکتری باشد، تنها در این صورت است که مصرف آنتی بیوتیک می تواند به از بین بردن باکتریها کمک نمایند.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید