تغذیه خوشایند در بیمار مبتلا به سرطان

دکتر مرجان مهدوی روشن

view

چه استراتژیهایی را به کار بگیریم تا مصرف غذا برای بیمار مبتلا به سرطان دلپذیر تر و خوشایند تر باشد

سرطان بیماری است که در آن سلول‌های بدن بطور کنترل نشده‌ای تکثیر می‌یابند. در یک فرد سالم، همیشه بین میزان تقسیم سلول، مرگ سلولی و تمایز، یک تعادل وجود دارد در حالیکه در سرطان این تعادل بهم می خورد . زمانی تصور می‌شد که رژیم‌های غذایی نقشی در مرگ‌های ناشی از سرطان ندارند در حالیکه امروزه محققان ثابت کرده‌اند که رژیم غذایی روزانه افراد در پیشگیری، کنترل و حتی درمان انواع سرطان‌ها نقش مهمی‌‌ ایفا می‌کند .

بیماران سرطانی به علت وجود مشکلاتی نظیر تهوع ، استفراغ ، بی اشتهایی و اختلال در بلع تمایلی به خوردن غذا ندارند. با توجه به نوع مشکل تغذیه ای و شدت کمبود ریزمغذیها  که در بیماران مشاهده می شود، می توان استراتژیهایی را به کار گرفت تا دریافت غذا و مواد مغذی برای بیمار دلپذیر تر و خوشایند تر باشد. در این بیماران دریافت غذا به صورت دهانی توصیه می گردد و برای این منظور تهیه و آماده سازی غذا باید به گونه ای باشد که بیمار بتواند به راحتی از طریق دهان آن را مصرف نماید .

یکی از نکات مهم در تنظیم رژیم غذایی این گروه از بیماران زمان غذا خوردن و نحوه توزیع وعده های غذایی در طول روز می باشد.این بیماران اغلب در طول روز و با گذشت زمان دچار کاهش اشتها می‌شوند در نتیجه صبح و ساعات اولیه روز، بهترین زمان غذاخوردن در این بیماران می باشد، بنابراین وعده‌های غذایی این بیماران باید به گونه ای تنظیم گردد که حجم بیشتر غذا در وعده صبح به بیمار داده شود .

ضعف و خستگی یکی از علایم شایعی است که توسط این گروه از بیماران گزارش می گردد. به طور کلی افراد مبتلا به سرطان باید به مصرف وعده های غذایی متعدد و کم حجم  با تاکید به وعده صبحانه و استفاده از غذاهای سهل الهضم و مایع، تشویق شوند .

با توجه به نوع مشکلاتی که در بیمار مشاهده می شود، می توان روشهایی را به کار گرفت تا دریافت غذا برای بیمار دلپذیر تر و خوشایند تر باشد. در بیماران مبتلا به سرطان اغلب مصرف غذاهای با بافت نرم و مایع  در دمای اتاق بهتر از غذاهای جامد و با بافت سفت قابل  تحمل می شود. بیماران اغلب مایعات زلال سرد، نوشیدنیهای گازدار، هندوانه، انگور و بستنی را بخوبی تحمل می کنند .

به بیماران توصیه می گردد که تا 2 ساعت پس از شیمی درمانی برای جلوگیری از تهوع و استفراغ غذایی نخورد .

در افرادی که دچار اختلال در حس چشایی و یا تغییر حس چشایی شده اند می توان با اضافه کردن ادویه جات ، طعم دهنده ها و انواع چاشنی ها به غذاها ، آنها را مطلوب و خوش طعم نمود .

 اغلب افراد مبتلا به سرطان دارای تنفر غذایی نسبت به گوشت قرمز می باشند و لازم است که گوشت از برنامه غذایی آنها خارج شود و از سایر منابع غذایی پروتیینی ( حبوبات، تخم مرغ،گوشت مرغ و ماکیان)  استفاده گردد .

برای کاهش تهوع در بیماران : تنفس عمیق، خرده های یخ، جرعه هایی از نوشیدنیهای گازدار می تواند مفید باشد. در اینگونه موارد بهتر است غذاهای چرب محدود گردد .

استفاده از روشهایی جهت تحریک ترشح بزاق در بیمارانی که بزاق آنان کاهش یافته است مفید می باشد برای مثال مصرف آدامس بدون شکر و آبنبات ، مصرف غذاهای با میزان رطوبت بالا و نوشیدن مایعات فراوان در طول روز .

جهت بیمارانی که قادر نیستند انرژی و پروتیین کافی جهت حفظ وزن و حفظ وضعیت تغذیه ای خود مصرف نمایند می توان از مکملهای غذایی که به صورت نوشیدنی می باشند(مکملهای غذایی مایع) استفاده نمود .

درد و کوفتگی نیز می تواند بر اشتهای افراد و توانایی غذا خوردن آنان اثرات منفی بگذارد. احساس درد می تواند ناشی از تومور و یا روشهای درمانی باشد.استفاده از داروهای مناسب جهت کنترل درد  توصیه می گردد .

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید