تغذیه سالم در کودکان -بخش اول

view
1- غذا را محدود نکنید .

هرگز غذاها را محدود ننمایید. این می تواند دارای اثر منفی برروی رشد و نمو شده، و می تواند همچنین موجب افزایش بی اشتهایی یا پرخوری در سنین بالاتر شود. به جای آن، برروی تنوع گسترده ای از غذاهای سالم از جمله میوه ها، سبزیجات و غلات تاکید کنید درحالیکه از غذاهای فرآوری شده و تنقلات پرهیز می نمایید .

2- غذای سالم را در دسترس قرار دهید .

کودکان تمایل به خوردن هرآنچه که در دسترس باشد دارند و آنها می توانند تنها چیزی که در خانه نگهداری می شود را بخورند. یک کاسه از میوه هایی مانند سیب یا موز برروی اپن قرار دهید، و در زمان میان وعده، میوه سرو کنید. به قول ساترن «عمل شما اثر بیشتری نسبت به گفتارتان دارد ».

3- به غذاها برچسب «خوب» یا «بد» نزنید .

به جای آن، سعی کنید تا آنها را خوراکی هایی که دوست دارند، پیوند زنید. اطمینان حاصل کنید آنها می دانند که آنتی اکسیدان ها در میوه ها و سبزیجات موجب درخشندگی موها و شفافیت پوستشان می شود. به آنها اجازه دهید بدانند که پروتیین بدون چربی مانند مواردی که در سینه بوقلمون موجود است، یا کلسیم در محصولات لبنی و شیر بدون چربی، به آنها کمک می کند تا در بازی فوتبال قوی تر شوند. آنها را به سمت خوردن صبحانه ی سالم تشویق کنید بنابراین آنها می توانند در مدرسه تمرکز داشته باشند .

4- انتخاب های سالم را تمجید کنید .

همیشه به کودکانتان اجازه دهید بدانند شما به آنها در هنگام انتخاب و درست کردن غذای سالم، افتخار می کنید. آنها را ستایش و اجازه دهید بدانند در زمانی که آنها میوه، سبزیجات و حبوبات را انتخاب می کنند، یک انتخاب هوشمندانه انجام داده اند .

5- انتخاب های ناسالم را مرتباً گوشزد نکنید .

با آنکه شما انتخاب های سالم را ستایش می نمایید، گاهی اوقات کودکان به سمت انتخاب غذاهای سالم می روند. بهترن استراتژی، رد کردن آنهاست. قرار دادن توت فرنگی های تازه در یک شکلات تلخ کوچک می تواند سلامتی دندان را به همراه داشته باشد و میوه های خشک شده به عنوان میان وعده های خوب دردسترس هستند .

ادامه دارد

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید