در هر خانواده یک نفر مسئول پیگیری اخبار کرونایی باشد

view

این روزها جمع کثیری از افراد جامعه به لطف گسترش فضاهای مجازی به راحتی در جریان اخبار و اتفاقات گوناگون در سطوح مختلف قرار می‌گیرند. در این مدت که با شیوع ویروس کرونا مواجه هستیم نیز بازار اخبار این بیماری بسیاری داغ است و از هر طریقی خبری از آن به گوش افراد می‌رسد اما پرسش اینجاست که آیا همه این اطلاعات صحیح است، آیا به دانستن همه آنها نیاز داریم؟ و اصلا دسترسی به حجم انبوهی از اطلاعات به ما کمک خواهد کرد؟

بدون تردید دانستن نکات لازم و مفید نقش موثری در شناخت ما از بیماری، شرایط و کارهایی که لازم است انجام دهیم، خواهد داشت اما اخبار غلط و گسترده می‌تواند به استرس و نگرانی‌های افراد دامن بزند.

دکتر کمال‌جو به عنوان یک روانشناس نیز بر همین باور است و با اشاره به اینکه این روزها خبر‌های مربوط به بیماری کرونا از هر راهی به ما می‌رسد، اظهار کرد: به یمن شبکه‌های مجازی اطلاعات زیادی منتشر می‌شود که خیلی از آنها می‌تواند ناقص، غلط و غیر واقعی باشد.

وی با بیان اینکه بهتر است اطلاعات را از منابع موثق دریافت کنیم، ادامه داد: با توجه به اینکه تلویزیون و فضاهای مجازی اخبار زیادی دراین باره پخش می‌کنند، هرچه بیشتر این اخبار را گوش کنیم، استرس‌ها افزایش می‌یابد از این رو یکی از راه‌های مناسب این است که یک نفر از اعضای خانواده که روحیه خوبی دارد و به فضاهای مجازی آشناست و می‌تواند اخبار درست و نادرست را از هم تفکیک کند، مسئول اطلاع رسانی به اعضای خانواده شود.

کمال‌جو خاطرنشان کرد: اگر یک نفر مسئول اطلاع رسانی در خانواده شود، ذهن سایر اعضا درگیر فضای مجازی نمی‌شود و می‌تواند هشدارهای لازم و نکات بهداشتی را به آنها منتقل کند. هرچه شرایط آرام‌ و مثبت‌تری فراهم کنیم، سیستم روانی، ذهنی و ایمنی جسمی نیز قوی‌تر خواهد شد.

منبع: tasnimnews.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید