راههای درمان خانگی سینوزیت

view

 

1- سعی کنید در محیطهای بسته ای که در آن سیگار کشیده شده قرار نگیرید. بوهای شیمیایی ناشی از استفاده از مواد شیمیایی و همچنین استنشاق دود سیگار می تواند باعث تشدید علایم ناشی از ابتلا به سینوزیت شود. سعی کنید از مواد شوینده ای استفاده کنید که از مواد شیمیایی بی ضررتری تولید شده اند.

2- سعی کنید هوای اتاق را مرطوب نگاه دارید. هر چه محیطی که در آن تنفس می کنید از هوای خشک تری برخوردار باشد، شدت علایم ناشی از سینوزیت در شما بیشتر خواهد شد. بخور دادن نیز می تواند به افراد سینوزیتی کمک نماید. قرار گرفتن در محیطهایی که از میزان بخار آب بالایی برخوردار است مثل فضای حمام می تواند باعث التیام علایم ناشی از سینوزیت باشد.

3- یکی دیگر از راهکارهای کاهش علایم سینوزیت نوشیدن آب کافی است. در صورتیکه دچار سینوزیت هستید سعی کنید هر روز مقدار زیادی آب مصرف کنید. نوشیدن نوشیدنی های فاقد کافیین نیز می تواند کمک کننده باشد. کافیین موجود در برخی از نوشیدنی ها می تواند خشکی مجرای تنفسی را در پی داشته باشند. محققان نوشیدن حداقل هشت لیوان آب را به افراد توصیه می کنند.

4- مجرای بینی خود را شستشو دهید. آب را از یک سوراخ بینی وارد کنید و بگذارید تا از سوراخ دیگر بینی خارج گردد. همچنین استفاده از مخلوط آب ولرم و یک قاشق چایخوری نمک نیز برای شستشوی مجرای بینی می تواند مفید باشد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید