راهکارهای درمان کودکان مبتلا به آلرژیهای فصلی

view

پایان یافتن فصل زمستان و شروع فصل بهار برای همگان نویدبخش روزهای قشنگ بهاری است مگر آنکه شما جزو کسانی باشید که مبتلا به حساسیت فصلی هستند.

ابتلا به حساسیت فصلی در بین افراد بسیار شایع است و اگر چه تفکیک سرماخوردگی و حساسیت سخت است اما اگر هیچ علامتی از تب در شما وجود ندارد و دچار آبریزش بینی و یا خارش چشم هستند و این علایم بیش از چند روز به طول انجامید احتمالاً شما دچار آلرژی هستید، بکار بردن برخی راهکارها می تواند به افرادیکه دچار حساسیت فصلی هستید کمک نماید.

پنجره ها را ببندید:

 پس از اتمام زمستان اگر چه باز کردن پنجره ها لذت بخش است اما بدانید که هوای تازه و مطلوب بهاری همراه خود ذرات و ریزگردها را نیز به داخل خانه می آورد. در نتیجه بهتر است پنجره ها را ببندید.

وقتی از بیرون به خانه می آیید در ابتدا دست هایتان را بشویید و سپس لباسهاس بیرون خود را عوض نمایید.

بهتر است فعال باشید:

فعال بودن، در اجتماع بودن و در معرض نور خورشید بودن اگر چه به سلامت انسان و تولید ویتامین دی مورد نیاز بدن کمک می نماید اما در مورد کودکانی که مبتلا به آلرژی فصلی هستید بهتر است مراقب آنها در حین بیرون رفتن باشید. روزهای بادی و مکانهایی که در آنجا گل و گیاه وجود دارند بدترین موارد برای کودک مبتلا به آلرژی می باشد.

سعی کنید داروهای کودک خود را سر زمان مقرر به او دهید.

برخی از والدین تصور می کنند در صورتیکه کودک علایم حساسیت را نشان نمی دهد لزومی به دادن دارو در سر وقت ندارد اما اینگونه نیست. حتی اگر در مواقعی علایم حساسیت کودک بهتر می شود باز هم داروی وی سر موعد مقرر به او دهید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید