روزانه ۷ لیوان آب بنوشید تا کمتر غذا بخورید

view

 نوشیدن هفت لیوان آب در روز می‌تواند این مقدار را تا ۲۰۰ کالری کاهش دهد .

 

به گزارش سلامت نیوز به نقل از قدس آنلاین، متخصصان همواره توصیه می‌کنند، باید روزانه یک تا 1.5 لیتر آب نوشید، زیرا این مقدار برای عملکرد صحیح اندام‌ها، متابولیسم و دفع مواد سمی و زاید از بدن لازم است .

 

 

اما تحقیق اخیر ثابت می‌کند، نوشیدن چند لیوان اضافی آب احساس شادابی را افزایش می‌دهد و تمایل به مصرف غذا و دریافت کالری را کم می‌کند. به طور متوسط هر کدام ازما معمولاً چهار لیوان آب در روز می‌نوشیم .

 

 

محققان برای تشخیص دقیق این نظریه، عادات غذایی بیش از ۱۸ هزار و 300 نفر را در فاصله سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ بررسی کردند. در بین عوامل گوناگون، مقدار معمول نوشیدن آب و مایعات دیگر مانند چای بدون قند و قهوه را به خاطر دارابودن آب ارزیابی کردند. شرکت کنندگان به طور متوسط حدود ۲/۴ لیوان آب در روز می‌نوشیدند که ۳۰ درصد مقدار توصیه شده است. مقدار کالری روزانه آن‌ها نیز بیش از دو هزار و ۱۵۷ کالری بود که ۱۲۵ کالری به نوشیدنی‌های شیرین و ۴۳۲ کالری به خوراکی‌هایی مانند دسر، اسنک و شیرینی‌ها مربوط می‌شد که بسیار پرکاری، اما فاقد ارزش غذایی است .

 

نتایج نشان داد، مقدار کلی کالری مصرفی و همچنین خوراکی‌های سرشار از چربی‌های اشباع شده، نمک و شکر در کسانی که یک تا سه لیوان آب بیشتر مصرف کردند، به میزان ۶۸ تا ۲۰۵ کالری کاهش یافت. در این صورت دریافت سدیم نیز ۷۸ تا ۲۳۵ گرم و شکر پنج تا ۱۸ گرم کمتر شد .

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید