سلامت سفر را با حمل مواد غذایی فاسد شدنی تهدید نکنیم

view

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، روابط عمومی جمعیت هلال‌احمر با توجه به نزدیک‌شدن ایام نوروز و آغاز سفرهای نوروزی، به‌ منظور آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی به مردم برای پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی و مواجهه با بیماری های مبتلابه‌ در سفر، توصیه‌های امدادی، بهداشتی و سلامتی برای هموطنان دارد.

 

توصیه‌های امدادی، بهداشتی و سلامتی جمعیت هلال‌احمر در چند بخش در اختیار هموطنان قرار می‌گیرد تا با رعایت این نکات بتوانند اوقاتی خوش و بدون هر نوع حادثه و ناخوشایندی را در ایام نوروز برای خود و خانواده، رقم بزنند. بر این اساس در بخش سوم این توصیه‌ها به اهمیت و ضرورت توجه به سلامت در سفر پرداخته‌ایم.

 

سلامت در سفر

 

- در هنگام مسافرت به کودک خود بیاموزید که آب برخی از شیرهای آب پارک‌ها و معابر عمومی، ممکن است غیر آشامیدنی باشد.

 

- در هنگام مسافرت مواد غذایی مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های معتبر تهیه و از منقضی‌نشدن تاریخ مصرف آن اطمینان حاصل کنید.

 

- در حین سفر؛ تا جایی که امکان دارد از غذاهای ساده و مطمین که خودتان تهیه‌کرده‌اید، استفاده و از مصرف سالاد و سبزیجات در رستوران‌ها خودداری کنید.

 

- هموطن گرامی! از ریختن زباله در اماکن و معابر عمومی جدا خودداری کنید. زباله‌های خود را در طول سفر، در کیسه‌های نایلون نگهداری و در سطل زباله شهری بریزید.

 

- هموطن گرامی! سیگار کشیدن در مراکز زیارتی، اماکن عمومی و وسیله نقلیه همگانی، تجاوز به حقوق عمومی جامعه محسوب می‌شود و ازنظر قانونی نیز ممنوع است. از این عمل غیراخلاقی جدا خودداری کنید.

 

- آیا می‌دانید مطالعه در داخل وسایل نقلیه در حال حرکت، موجب خستگی و آسیب جدی چشم می‌شود؟!

 

- هموطن گرامی! حین سفر از حمل گوشت و تخم‌مرغ خام و فرآورده‌های لبنی با ماندگاری کوتاه خودداری کنید؛ چرا که به‌ سرعت فاسد می‌شود.

منبع: سلامت نیوز

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید