عفونت قارچی پا را بشناسیم

view

در مطالعات صورت گرفته در خصوص بیماریهای مربوط به پا نتایج نشان داده اند که حدود نیمی از افراد در مقطعی از زندگی خود دچار عفونتهای قارچی پا می شوند. عفونت قارچی پا در بیشتر موارد به وسیله درمانهای موضعی از بین می رود. بر طبق باور عامه ی مردم عفونت قارچی پا در حین استفاده از مکانهای ورزشی عمومی مثل استخرها و یا باشگاههای ورزشی در فرد ایجاد می شود اما حقیقت اینگونه نیست؛ این بیماری تا زمانیکه بیش از اندازه در انسان شکل نگرفتته باشد، در سطح بدن قابل مشاهده نیست.
در اغلب موارد این بیماری را می توان در منزل براحتی درمان نمود.
استفاده از اسید فلوس یکی از راههای از بین بردن عفونت قارچی پا می باشد. از این پودر در ناحیه ی بین انگشتان پا استفاده کنید.
 این پودر باعث نا امن ساختن محیط برای قارچ ها می گردد و در نتیجه پس از مدت کوتاهی قارچ از بین می رود. بهتر است پیش از استفاده از این پودر بین انگشتان خود را به خوبی خشک نمایید و سپس از آن استفاده کنید.
یکی دیگر از روشهای از بین بردن عفونت قارچی پا استفاده از روغن نارگیل می باشد. از روغن نارگیل می توانید به جای لوسیون ها استفاده کنید.

 روغن نارگیل خواص ضد قارچی دارد.

 استفاده از روغن نارگیل نیز همچون پودر اسید ملوس می تواند براحتی عفونت قارچی پا را از بین برد. یکی دیگر از عوامل مهم ایجاد کننده ی عفونت قارچی پا، عامل رطوبت است. رطوبت باعث دامن زدن به عفونت قارچی می گردد.
حتماً سعی کنید محیطی که پا در آن قرار می گیرد عاری از هر رطوبتی باشد. به منظور جلوگیری از تعریق پا و مرطوب شدن محیط کفش بهتر است از جوش شیرین فاقد آلمینیوم استفاده کنید. این کار می تواند از بروز رطوبت و عفونت های قارچی از پا پیشگیری نماید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید