عوارض ناشی از لپتاپها و تبلتها

view

 امروزه با اختراع لپ تاپ ها، افراد راحت تر و منعطف تر به کارهای خود می پردازند، اما اکثر این افراد بابت ابتلا به عارضه های کمر، گردن و شانه مورد سرزنش قرار می گیرند.

از سال 2011 تا سال 2012، 177000 مورد از اختلالات اندامهای فوقانی گزارش شده که شامل 56000 مورد از جراحات کششی مکرر بوده است.

افزایش روز افزون امکانات قابل حمل مانند لپ تاپ و سایر وسایل ارتباط جمعی بر مشکلات و عوارض جسمانی افزوده است. این وسایل ابتدا بیشتر توسط افراد با مشغله ی زیاد مورد استفاده قرار می گرفت آنهم در جاهایی مانند قطار و یا هواپیما.

با توجه به قیمت پایین لپ تاپ ها و تبلت ها و افزایش دورکاری ها، و دسترسی آسان به اینترنت بی سیم در همه جا باعث گردیده که در همه جا لپ تاپ ها و تبلت ها مدام حضور داشته باشند.

حدود 8 درصد از افراد شاغل دورکاری می کنند در این میان تعداد افراد مبتلا به عارضه های گردن، کمر و شانه رو به فزونی است. وضعیت بدن معمولاً هنگام استفاده از این ابزار نادرست است.

 یکی از دلایل بروز عارضه ها وصل بودن کیبورد به مانیتور است. بنابراین دستها در وضعیت نامناسبی حین استفاده از کیبورد قرار می گیرند و به شانه ها فشار می آیند.

حین استفاده از لپ تاپ سعی کنید از کیبورد و موس جداگانه استفاده کنید. از مکان مشخصی برای استفاده از لپ تاپ استفاده کنید و دستتان را در جایی تکیه دهید. سعی کنید مدت طولانی پشت لپ تاپ ننشینید و هر از گاهی به خود استراحت دهید.

منبع: nhs.uk

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید