مصرف موادغذایی چرب و کاهش وزن

view

در تحقیقات صورت پذیرفته در دانشگاه سن دیگوی کالیفرنیا محققان دریافتند که رژیم های غذایی سرشار از چربیهای سالم همچون روغن زیتون تاثیر بهتری در کاهش وزن افراد دارند.

زنانی که دچار مقاومت به انسولین هستند با مصرف چربیهای سالم، همچون گردو که سرشار از چربی غیر اشباع است می توانند چربی خون خود را کاهش دهند.

آمارها نشان داده اند که 28 درصد از افراد بالای 40 سال در امریکا از داروهای کاهش چربی مصرف می نمایند. تغییر شیوه ی زندگی افراد می تواند به بهبود سلامت آنها کمک نماید.

روغنهای مفید در رژیم غذایی

 در اکثر رژیم های غذایی به افراد توصیه می شود تا از چربیهای سالم همچون روغن کانولا و روغن زیتون مصرف نمایند. یک رژیم غذایی سرشار از روغن های سالم همچون روغن زیتون می تواند باعث کاهش چربی خون و کاهش کلسترول خون گردد.

تاثیر گردو در میزان کلسترول خون

در مطالعات صورت پذیرفته محققان به این نتیجه رسیدند که رژیم های غذایی سرشار از گردو بیشترین تاثیر را بر سطح کلسترول افراد دارد. افراد با دنبال کردن چنین رژیم های غذایی میزان کلسترول بد خونشان کاهش یافته و میزان کلسترول خوبشان افزایش می یابد.
پژوهشگران معتقدند که اگر چه مصرف مواد غذایی مجاز در یک رژیم غذایی بر میزان چربیهای خون فرد تاثیر گذار است، اما مهمترین عامل در تسریع روند کاهش وزن، سوزاندن کالریهای اضافه و برقرار کردن تعادل منفی بین کالریهای دریافتی و کالریهای سوزانده شده ی بدن می باشد.

.

پیش بینی میزان خطر ده ساله ابتلا به بیماری قلبی عروقی ناشی از تصلب شرایین (محاسبه گر ضربان تندرستی همه)دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید