کلسترول بالا در دوران کودکی

view
در سال 2014 از هر پنج کودک امریکایی، یک کودک دچار کلسترول بالاست که باعث افزایش خطر سکته قلبی در بزرگسالی این کودکان می تواند باشد.

حملات قلبی شایع ترین علت مرگ و میر در امریکا هستند و درمان بیماریهای قلبی عروقی سالانه 110 میلیارد دلار هزینه در بر داشته است.

اگر چه برخی از انواع کلسترول بالا به دلیل ژنتیک اتفاق می افتد اما چاقی و عادات غذایی ناسالم از دیگر دلایلی است که افراد کم سن را نیز درگیر خود نموده است. چاقی تاثیر بسزایی در ایجاد کلسترول بالا دارد. کودکان و نوجوانانی که دچار افزایش وزن و چاقی هستند دو برابر سایر همسالان خوود دچار کلسترول بد بالا هستند و 5 برابر سایر همسالان خود دچار کلسترول خوب پایین می شوند که اغلب به دلایل ژنتیکی اتفاق می افتد اما نمی توان شیوه ی تغذیه ی ناسالم در آنها را نادیده گرفت.

دکتر کیت فرارو از دانشگاه کالیفرنیا عنوان نمود که تاثیرات انتخاب شیوه ی زندگی ناسالم والدین در نسل بعد و کودکان نیز بروز پیدا نموده است. وی اضافه نمود که با این روند ما شاهد ابتلای کودکان به بیماریهای بزرگسالان خواهیم بود. در حالیکه استاتین یک درمان کلسترول بالا برای بزرگسالان است، فقط کودکانی که به دلایل ژنتیکی دچار کلسترول بالا هستند می توانند از این دارو استفاده نمایند.

پس تنها تغییر شیوه ی زندگی است که می تواند موثر باشد. آنچه را که شیوه ی نادرست زندگی برای افراد به همراه می آورد، قطعاً با تغییر همان شیوه ی زندگی می توان آنرا درمان نمود. انواع اختلالات لیپیدی که بدنبال چاقی اتفاق می افتد با رژیم غذایی و افزایش فعالیتهای جسمانی کاهش می یابند

منبع: healthline.com

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید