• منو اصلی

  آیا استفاده از دهانشویه الزامی است؟

 • ارسال شده در یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ ۱۳۹ بازديد
 • راههای متعددی برای خوش بو کردن محیط دهان وجود دارد اما اگر بدنبال راه حل سلامت برای دندانها و لثه هایتان هستید، بهتر است استفاده از دهانشویه ها را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

  محققان دندانپزشکی بر این باورند که استفاده از دهانشویه ها نه تنها باعث خوش بو شدن دهان می شوند بلکه تاثیر بسزایی در بهبود سلامت محیط دهان انسان دارند.

  فواید مصرف دهانشویه

   مصرف دهانشویه ها می تواند به کاهش خطر پوسیدگی دندانها، بیماریهای لثوی و پلاکهای دندانی کمک نمایند و همچنین باعث سفیدتر شدن و درخشش دندانها می شوند.

  آیا من هم باید از دهانشویه استفاده کنم؟

  دهانشویه جایگزینی برای مسواک زدن و نخ دندان کشیدن نمی باشد. اما اگر نمی توانید از مسواک و نخ دندان استفاده کنید استفاده از دهانشویه می تواند به شما در کاهش خطر ابتلا به بیماریهای لثوی کمک نماید. فلوراید موجود در دهانشویه می تواند از بروز پوسیدگی دندان جلوگیری نماید.

  چگونه باید دهانشویه مناسب را انتخاب کنیم؟

  گاهی انتخاب دهانشویه مناسب کار سختی می باشد. بر اساس نیاز دندانهای فرد می توانید دهانشویه ی مناسب را انتخاب نمایید. از محصولاتی انتخاب کنید که مهر انجمن دندانپزشکی بر روی آن خورده باشد. در میان این محصولات، برخی انواع ارگانیک نیز وجود دارند؛ اگر استفاده از محصولات ارگانیک را ترجیح می دهید می توانید از این گزینه انتخاب کنید.

  view
  مطالب مرتبط
  دلایل احساس طعم فلز در دهان

  دلایل احساس طعم فلز در دهان

  یکشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۵
  علل و عوارض زبان پریشی

  علل و عوارض زبان پریشی

  سه‌شنبه ۰۳ آذر ۱۳۹۴
  پالپکتومی دندان های شیری

  پالپکتومی دندان های شیری

  سه‌شنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۵
  اشکالات زبان

  اشکالات زبان

  شنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۴
  دیدگاه خود را ارسال کنید

  ارسال دیدگاه

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه