• منو اصلی
  همه چیز در مورد واریکوسل
  واریکوسل به بزرگ و واریسی شدن ورید های کیسه بیضه (پوستی که روی بیضه قرار دارد) گفته می شود. این بیماری از شایعترین بیماریهای مردان پس از بلوغ می باشد.
  توسط دکتر حسین کرمی متخصص جراحی کلیه

  , , , , , , , , , , ,

  بيماريها و سلامت زنان و مردان , بيماريها و سلامت جنسي , بارداری و زایمان

  ادامه مطلب

  دلایل و علایم دردهای عادت ماهیانه
  گام قاعدگی دچار دردهای شدیدی می گردند.     دردهای قاعدگی اغلب همراه با علایم زیر است:   1- ضعف  2- خستگی  3- تغییر خلق و خو.  در واقع حدود نیمی از زنان در حین قاعدگی دچار درد می گردند. که این امر می تواند در میزان توانایی آنها اختلال ایجاد نماید و گاهی مشاهده می شود که فرد در یکی دو روز اول قادر به انجام امور روزمره ی خود نمی باشد.   عوامل زیر می تواند میزان درد قاعدگی را کاهش دهد:   1- ازدواج  2- افزایش سن  3- زایمان       در واقع ترشح هورمون پروستاگلندین باعث ایجاد این درد می گردد.  این درد اغلب در ناحیه ی زیر شکم، کمر و در پهلوها احساس می شود. در واقع در روز اول میزان درد در فرد بیشترین حالت است و در روزهای بعد از شدت درد کاهش می یابد.  دردهای قاعدگی می تواند همراه با علایم دیگری همچون استفراغ و تهوع و همچنین سردرد همراه باشد. در واقع درد قاعدگی در برخی افراد در تمام دوره های قاعدگی و در برخی افراد تنها در برخی از دوره ها اتفاق می افتد و اغلب انتظار می رود که پس از ازدواج و همچنین پس از زایمان از میزان درد قاعدگی کاسته شود.  محققان بر این باورند از آنجاییکه ترشح هورمون پروستاگلندین عامل بروز این درد است، استفاده از هر ماده ای که مهار کننده ی ترشح این هورمون باشد می تواند  باعث کاهش درد قاعدگی در انسان گردد.  در صورتیکه مصرف مسکن ها نتواند  در میزان و شدت درد کاهش ایجاد کنند بهتر است فرد از قرص های پیشگیری از بارداری استفاده نماید. استفاده از قرص های ضد بارداری می تواند به کاهش درد قاعدگی کمک شایانی نماید و باعث ریزش تدریجی بافت رحمی از بدن می گردد.   استفاده از کمپرس گرم و گرم نمودن قسمتهایی که دچار درد هستند نیز می تواند کمک کننده باشد    
  توسط دکتر آفاق حسن زاده راد

  , , , , ,

  دوران بارداری، زایمان و شیردهی , بيماريها و سلامت زنان و مردان , بارداری و زایمان

  ادامه مطلب

  علائم و درمان آندومتریوز در زنان
  آندو متریوز وضعیتی است که در آن آندومتر در دیگر نواحی بدن نظیر، دیواره رحم، تخمدانها یا اندامهای داخل لگن، لوله فالوپ یا دیگر اندام های لگن رشد می کند.  
  توسط دکتر آفاق حسن زاده راد

  , , , , , , , ,

  دوران بارداری، زایمان و شیردهی , بيماريها و سلامت زنان و مردان , بارداری و زایمان

  ادامه مطلب

  بی اختیاری ادرار پس از جراحی پروستات در مردان
  ضعف مثانه یا بی اختیاری ادرار از مشکلات شایع بعد از عمل جراحی پروستات مردان می باشد. بسیاری از مردان بی اختیاری ادرار پس از عمل جراحی پروستات را ناراحت کننده ترین مشکل خود پس از جراحی می‌دانند.
  توسط دکتر حمیدرضا بادلی

  , , , , , , , , ,

  سالمندی , بيماريها و سلامت زنان و مردان

  ادامه مطلب

  صفحه ۱ از ۸, در حال نمایش ۱۰ آیتم از ۷۵

  پانل کاربران
  خبرنامه
  ویژه های دکتر همه