باکلوفن - Baclofen

لیست داروها
توجه فرمایید : اطلاعات دارویی زیر صرفا جهت ارتقای سطح آگاهی کاربران این سایت می باشد ، از این رو سایت هیچگونه مسئولیت و ضمانتی در قبال مصرف خودسرانه دارو بدون تجویز پزشک ندارد.

گروه دارویی

داروهای شل کننده عضلات

موارد مصرف

باکلوفن در درمان اسپاسم شدید و مزمن عضله ارادی و به منظور کاهش تعداد و شدت حملات درد عصب سه قلو در بیمارانی که قادر به تحمل کاربامازپین نیستند یا به اثرات آن مقاوم می باشند، مصرف می شود.

موارد منع مصرف

این دارو در درمان بیماران مبتلا به مشکلات عروق مغزی، پارکینسون، فلج مغزی یا ترومای حاصل از مشکلات مغزی و زخم معده نباید مصرف شود.

هشدارها

1. در طول درمان با باکلوفن خطر بروز مسمومیت CNS که منجر به توهمات، اغتشاش شعور، افسردگی روانی یا سایر آشفتگی های روانی یا تسکین مفرط می شود، در سالمندان بیشتر است.
2. در بیماران مبتلا به اختلالات کلیوی، کبدی یا تنفسی این دارو باید با احتیاط مصرف شود.

عوارض جانبی

عوارضی مثل ادرار خون آلود و تیره رنگ، درد قفسه سینه، مسمومیتCNS، درماتیت، واکنش های آلرژیک و غش کردن(سنکوب) با مصرف این دارو گزارش شده است.

توصیه ها

در موقع مصرف دارو از مصرف سایر داروهای مضعف CNS باید اجتناب شود.

مقدار مصرف

در درمان اسپاسم و درد عصبی سه قلو ابتدا 5 میلی گرم سه بار در روز مصرف می شود. سپس هر 3 روز یک بار mg/kg 15 به مقدار مصرف اضافه می شود (به هر نوبت مصرف دارو 5 میلی گرم ) تا پاسخ مناسب به دست آید. بیشینه مقدار مصرف در بزرگسالان mg/kg 80 می باشد. در بعضی از بیماران ممکن است مقادیر بیشتری مورد نیاز باشد.

اشکال دارویی

قرص روکش دار: 10 و 25 میلی گرم

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید