لوامیزول - Levamisole

لیست داروها
توجه فرمایید : اطلاعات دارویی زیر صرفا جهت ارتقای سطح آگاهی کاربران این سایت می باشد ، از این رو سایت هیچگونه مسئولیت و ضمانتی در قبال مصرف خودسرانه دارو بدون تجویز پزشک ندارد.

گروه دارویی

داروهای ضد کرم

موارد مصرف

لوامیزول در درمان آلودگی به کرم های گرد، به ویژه آسکاریس، و نیز آلودگی به کرم های قلابدار مصرف می شود. این دارو به عنوان محرک سیستم ایمنی بدن در بیماری های عفونی باکتریایی یا ویروسی، آرتریت روماتویید و نیز به عنوان داروی کمکی در درمان بیماری های بدخیم مصرف می شود.

موارد منع مصرف

این دارو در بیماران مبتلا به عیب کار کبد یا اختلالهای خونی نباید مصرف شود.

هشدارها

1- در صورت ابتلای بیمار به ضعف مغز استخوان، عفونت و حساسیت به لوامیزول، این دارو باید با احتیاط فراوان مصرف شود.
2- قبل از شروع درمان، شمارش کامل گلبول های خون و پلاکت ها توصیه می شود.

عوارض جانبی

مصرف دارو در درمان آلودگی به کرم های روده معمولاً به خوبی تحمل می شود و عوارض جانبی دارو محدود به تهوع، استفراغ، درد شکم، سرگیجه و سردرد می شود.

توصیه ها

مقدار مصرف

بزرگسالان : مقدار مصرف این دارو در درمان آسکاریاز150 میلی گرم به صورت مقدار واحد می باشد. در درمان آلودگی به کرم های قلابدار یا آلودگی های توام 300 میلی گرم طی یک یا دو روز مصرف می شود.
به عنوان محرک سیستم ایمنی در بیماری های بدخیم ( معمولاً همراه با فلویورواوراسیل ) 50 میلی گرم هر 8 ساعت برای 3 روز مصرف می شود که این دوره 30-7 روز پس از اعمال جراحی آغاز و هر 14 روز تکرار می شود.
( فلویورواوراسیل پس از 34-21 روز بعد از جراحی مصرف می شود). مقدار مصرف این دارو در درمان آرتریت روماتویید mg/kg2/5 است .
کودکان : در درمان آسکاریاز مقدار mg/kg3 به صورت مقدار واحد و در درمان آلودگی به کرهای قلابدار mg/kg2/5 به صورت مقدار واحد مصرف می شود که در صورت شدید بودن آلودگی این مقدار مصرف 7 روز بعد دوباره تکرار می شود.

اشکال دارویی

قرص:50 میلی گرم
شربت: 40 میلی گرم/5 میلی لیتر

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید