آنچه باید از آلرژی بدانیم

view

چه افرادی بیشتر در معرض ابتلا به آلرژی هستند؟

از جمله عوامل تاثیر گذار بر افزایش احتمال ابتلا به آلرژی ژنتیک می باشد. در بیشتر موارد والدینی که دچار آلرژی هستند، فرزندانشان نیز مبتلا به آلرژی خواهند بود. آلرژی در افراد از دوران طفولیت آغاز می شود. اما گاهی تغییر عوامل محیطی می تواند عامل آلرژی زا باشد.

عوامل تشدید کننده ی علایم آلرژی شامل:

گرده ی گیاهان، هاگ ها، حیوانات خانگی همچون گربه

آنچه باید در خصوص کنترل این بیماری بدانیم چیست؟

اول از همه باید بدانیم که عوامل آلرژی زا باعث ایجاد عکس العمل های التهابی در بدن انسان می شوند. بهتر است قبل از شروع بیماری با مصرف برخی داروها از بروز آن پیشگیری نماییم. 

درمانهای طبیعی برای کنترل آلرژی نیز وجود دارند.

استفاده از درمانهای طبیعی اگر چه می توانند به کاهش و یا از بین بردن عوامل آلرژی کمک نمایند اما باید بدانید که درمانهای طبیعی به اندازه ی درمانهای دارویی نمی توانند اثرگذار باشند. طب سوزنی نیز اگر چه بنا به شواهد به نظر می رسد که می تواند کمک کننده باشد اما تاکنون پژوهش ها شواهدی مبنی بر تاثیرگذاری طب سوزنی در از بین بردن عوامل آلرژی زا نشان نداده اند. 
سعی کنید روزهایی که گرده افشانی در آنها زیاد است تا جایی که برایتان ممکن است از محیط خانه خارج نشوید.
 استفاده از ماسک نیز می تواند کمک کننده باشد. 
ماسک های مختلفی در بازار وجود دارند مثل ماسک های کاغذی و یا ماسک های فیلتر دار. به خاطر داشته باشید که مصرف داروهای ضد آلرژی را پیش از شروع فصل های آلرژی زا شروع نمایید تا بهتر بتوانید علایم بیماری را کنترل نمایید. 
استفاده از دستگاه های مرطوب کننده ی محیط نیز توصیه نمی شود زیرا این دستگاهها باعث تولید قطرات ریز آب در محیط شده و احتمال ایجاد کپک ها و قارچ ها را افزایش می دهد.

منبع: webmd

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید