آیا دختران به پاپ اسمیر احتیاج دارند؟

دکتر آفاق حسن زاده راد

view

بیشتر سازمانهای بهداشت و درمان توصیه می کنند که زنان از 21 سالگی به طور منظم پاپ اسمیر انجام دهند. البته باکره بودن به دلیل کاهش احتمال بروز عفونتهای مقاربتی می تواند عاملی برای جلوگیری از انجام پاپ اسمیر در نظر گرفته شود و معمولا پس از اولین مقاربت جنسی، انجام پاپ اسمیر امکانپذیر است. 

هدف از انجام پاپ اسمیر چیست؟

 

هدف از انجام پاپ اسمیر چیست؟

هدف از انجام پاپ اسمیر جمع آوری سلولهایی از دهانه رحم شما است که در انتهای رحم شما قرار دارد. سلولهای جمع آوری شده در پاپ اسمیر می توانند تشخیص دهند که آیا در ای ناحیه سرطان دهانه رحم یا سلولهای مشکوک وجود دارد یا خیر که نشان می دهد شما ممکن است به سرطان دهانه رحم مبتلا شوید.

در بیشتر موارد ، سرطان دهانه رحم در اثر عفونت مقاربتی به نام ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود. اگر تاکنون هیچ نوع رابطه جنسی نداشته اید ، بعید به نظر می رسد که HPV داشته باشید. با این وجود عوامل خطر دیگری برای ابتلا به سرطان دهانه رحم مانند سابقه خانوادگی و سیگار کشیدن وجود دارد ، بنابراین در صورت نگرانی با پزشک خود مشورت کنید.

همانطور که اشاره شد برای غربالگری موثر سرطان دهانه رحم، بسیاری از سازمانها پاپ اسمیر اولیه را در سن 21 سالگی توصیه می کنند. در مورد زمان غربالگری سرطان دهانه رحم با پزشک خود صحبت کنید. با هم می توانید تصمیم بگیرید که چه چیزی برای وضعیت خاص شما مناسب است

 

آیا پاپ اسمیر غیرطبیعی نشاندهنده سرطان است؟
بسیاری از خانمها تست پاپ اسمیر را سالانه برای غربالگری سرطان دهانه رحم انجام می دهند.  
زمان و شرایط انجام تست پاپ اسمیر
برای بررسی تغییرات در سلول های سرویکس رحم خانمها تست پاپ اسمیر انجام می شود . پاپ اسمیر سرطان رحم...
پادکست دکترهمه: دلیل انجام تست پاپ اسمیر
ممکن است با این سئوال مواجه شوید که دلیل انجام تست پاپ اسمیر یا تست دهانه رحم چیست
اخرین توصیه انجمن زنان امریکا برای انجام پاپ اسمیر
بسیاری از خانمها می دانند که انجام پاپ اسمیر دوره ای ضروری است. 

 

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید