تاثیر آلویه ورا در درمان دیابت

view

از جمله بیماریهای شایع در سراسر دنیا دیابت است. دیابت یکی از دلایل اصلی بروز مرگ و میر و ابتلا به سایر بیماریهاست. یکی از عوامل موثر در کنترل این بیماری رژیم غذایی است. گنجاندن برخی مواد غذایی تاثیرگذار بر کنترل سطح قند خون می تواند به کنترل این بیماری کمک نماید.

محققان در مطالعات خود دریافته اند که مصرف آلویه ورا می تواند به کاهش قند خون افراد مبتلا به دیابت و پیش دیابت کمک نماید. اگر چه محققان بر این باورند که مطالعات بیشتری باید در خصوص تاثیرات ضد دیابیت آلویه ورا صورت پذیرد اما در بسیاری از تحقیقات صورت پذیرفته شواهدی مبنی بر ضد دیابتی بودن این گیاه بدست آمده است، آلویه ورا هزاران سال در طب سنتی کشورهای چین، مصر، هند، یونان، ژاپن و مکزیک مورد استفاده قرار می گرفته است.

در سالهای اخیر از آلویه ورا به منظور درمان عارضه های پوستی همچون پسوزیاریس و هرپس تناسلی مورد استفاده قرار می گیرد. دهها ماده ی فعال در آلویه ورا وجود دارد.

برگهای آلویه ورا خاصیت دارویی دارند.

ژل بی رنگی که درون برگ وجود دارد خاصیت بسیاری دارد.

آلویه ورا حاوی ویتامین ها، آنزیم ها و مواد معدنی، آنتی اکسیدان، مونوساکارید، بیگنین، پلی ساکارید و اسیدهای آمینه می باشد.

در بسیاری از تحقیقات صورت گرفته نتایج نشان داده اند که بسیاری از این ترکیبات موجود در آلویه ورا می توانند به بهبود سطح قند خون در بدن انسان کمک نمایند.

در آلویه ورا برخی از عناصر همچون کروم و منیزیم و روی و منگنز نیز وجود دارد این عناصر به بهبود اثربخشی انسولین کمک شایانی می نمایند.

نتایج حاصل از تحقیقات نشان داد اند که در درمان بیماریهایی همچون آسم، آب مروارید، فشار خون بالا و دیابت می توان از آلویه ورا بصورت خوراکی استفاده نمود.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید