حفظ سلامت و زیبایی ناخن ها

view

 مصرف بیوتین عاملی برای ارتقاء سلامت ناخن­ها:

در تحقیقات مختلف نتایج نشان داده اند که مصرف مواد غذایی و یا مکمل های حاوی بیوتین تاثیر بسزایی بر میزان انعطاف پذیری و ضخامت ناخن دارند. بیوتن یکی از ویتامین های گروه بی می باشد که برای حفظ سلامت و زیبایی ناخن ها ضروریست .
 بر طبق نتایج تحقیقات در صورتیکه هر فرد حدود 5/2 میلی گرم بیوتن در روز مصرف نماید، تاثیر بسیاری در حفظ سلامت ناخن هایش خواهد داشت.

عدم استفاده از آستون برای پاک کردن لاک ناخن:

محققان بر این باورند که مصرف آستون و پاک کننده هایی مانند آستون می تواند باعث افزایش شکنندگی ناخن ها شود. عدم شستشوی بیش از اندازه ی دستها و استفاده از مواد شیمیایی اگر چه برای حفظ سلامت دستها باید آنها را مرتب با آب و صابون شست اما بهتر است بدانید که شستشوی زیاد دستها باعث شکننده تر شدن ناخن ها می شود.
 سعی کنید بعد از شستشوی ناخن ها حتماً از کرم های نرم کننده استفاده کنید. برای شستن ظرفها نیز حتماً از دستکش استفاده کنید.

تاثیر مصرف برخی شامپوها در به خطر انداختن سلامت ناخن ها:

گاهی استفاده از برخی شامپوها می تواند باعث آسیب رسانی به ناخن ها شود. برای مثال استفاده از شامپوهای مخصوص موهای چرب که از بین برنده ی چربیهای کف سر است می تواند باعث خشکی ناخن ها شود.

عدم کاشتن ناخن:

کاشتن ناخن می تواند همراه با بروز عفونتهای باکتریایی و قارچی در ناخن ها باشد و این آسیب ها گاهی دایمی هستند. بهتر است از ناخن مصنوعی بجای کاشتن ناخن استفاده نمایید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید