درمان مسمومیت با متانول یا الکل چوب

دکتر مهدی غلامی داوودی

view

درمان مسمومیت با متانول یا الکل چوب

مسمومیت با متانول یا الکل چوب

علائم مسمومیت با متانول یا الکل چوب

  • گیجی
  • کوری

درباره مسمومیت با متانول

مسمومیت متانول می تواند هنگامی رخ دهد که کسی متانول می نوشد ، متانول یک نوع الکل غیرقابل نوشیدن است که بسیار سمی است. گاهی اوقات افراد آن را به اشتباه می نوشند . در موارد دیگر، افراد آن را با هدف جایگزین برای الکل می نوشند. مسمومیت با متانول یک اورژانس پزشکی است و شما باید با 115 یا مرکز ملی کنترل سم تماس بگیرید. نوشیدن متانول می تواند مشکلات جدی اعم ازمسائل تنفسی و درد شکم تشنج و کوری ایجاد کند . اگر شما به اندازه کافی بنوشید، می تواند منجر به مرگ شود. متانول در بسیاری از محصولات از جمله ضد یخ وجود دارد ، مایع ماشین آلات، مایع برف پاک کن شیشه جلو اتومبیل ، رقیق کننده یا پاک کننده رنگ ، و پوشش دهنده ها وجود دارد.

کودکان در معرض خطر مسمومیت متانول تصادفی هستند، زیرا متانول در بسیاری از محصولات خانگی یافت می شود. در کودکان، فقط 2 قاشق غذاخوری متانول برای مرگ کافی است. حدود 2 اونس تا 8 اونس از متانول می تواند مرگ در بزرگسالان شود.

بیشتر بخوانید :

مسمومیت الکلی

پزشک چگونه مسمومیت با متانول را تشخیص میدهد

پزشک شما را بررسی و از شما سوال می پرسد .پزشک ممکن است آزمایش خون، آزمایش ادرار، سی تی اسکن، MRI و یا سفارش دهد.

عوامل خطر ابتلا به مسمومیت با متانول

اعتیاد به الکل، نوشیدن الکل دست ساز را درمناطق در حال توسعه جهان

درمان مسمومیت با متانول

درمان مسمومیت با متانول ممکن است شامل: پادزهر متانول- دیالیز- تمیز کردن محتویات معده - داروها برای درمان علائم - اکسیژن باشد.

چه زمان به پزشک مراجعه کنید

با 115 تماس گرفته یا فورا به اورژانس برویداگر فکر می کنید شما یا فرزندتان دچار مسمومیت با متانول هستید.

انتظار میرود در مسمومیت با متانول

در ابتدا، متانول می تواند به شما احساس مستی بدهد ، درست مثل نوشیدن الکل. علائم بعد از مسمومیت متانول معمولا حدود 12 ساعت تا 24 ساعت بعد نوشیدن شروع می شود علائم شما به این که چه مقدار متانول نوشیدید بستگی دارد. که می تواند شامل سردرد، تهوع و استفراغ، خواب آلودگی و احتمالا تشنج باشد . فقط چند اونس برای کشتن یک فرد بالغ کافی است. مسمومیت متانول نیاز به درمان اورژانسی دربیمارستان دارد. گاهی اوقات حتی با درمان، می تواند کوری دائمی و دیگر مشکلات طولانی مدت ایجاد شود.

عوامل تشدید کننده مسمومیت با متانول

نوشیدن اتانول بیشتر

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید