راهکارهای داشتن دندان‌ها ی سفیدتر ودرخشان تر

view

با افزایش سن در انسان دندان‌ها تیره و دچار لکه می‌ گردند اما استفاده  از برخی موادغذایی، نوشیدنی‌ها و حتی دهانشویه ها می‌توانند دندان‌های انسان را دچارلکه کنند درصورتیکه  دندان‌های سفید شما بدلیل وجود لکه‌های زرد یا خاکستری، درخشندگی  خودرا از دست داده‌اندمطالعه ی مطلب زیر می تواند کمک کننده باشد.
.  راه کارهای  خانگی زیر می‌توانند به سفید تر شدن دندان‌هایتان کمک کنند .بهتر است از استفاده ی موادی که دندان‌ها را لکه می‌کنند پرهیز کنید.مصرف برخی از مواد می‌تواند باعث تغییر رنگ بیشتر دندانهایتان شود،بهتر است از مصرف اینگونه مواد اجتناب نمایید. برای برگرداندن دندان‌های سفیدتر به لبخندتان می توانید از رازهای زیر استفاده نمایید.

راهکارهای خانگی برای سفید کردن دندانها

:
برخی از محصولات سفیدکننده دندان خانگی شامل نوارها ،کیت‌ها  و خمیردندان‌ها می توانند میزان لکه‌های دندان را کمتر کنند .ممکن است به کمک راهکارهای زیر خودتان بتوانید از شر لکه‌های سطحی دندان‌هایتان خلاص شوید.. راهکارهای سنتی نیز وجود دارد که با استفاده از آنهامی توانید از شر لکه های دندانی تان خلاص گردید. محصولات سفیدکننده ی دندان که در داروخانه‌ها عرضه می شوند از سفیدکننده های ملایم برای سفیدتر کردن دندان‌های زرد استفاده می‌کنند. در خمیردندان‌ها ترکیباتی وجود دارد که به از بین بردن لک های دندانی کمک می کنند.در خمیر دندان از مواد شیمیایی برای از بین بردن لکه‌های سطحی دندان استفاده می شود. برای از بین بردن لکه‌های عمیق بهتر است  به دندانپزشک مراجعه کنید.

 نوارهای سفید کننده ی دندان


نوارها ی دندانی نازک و تاحدی نامریی هستند. نوارهای سفیدکننده دندان نقش بسزایی در از بین بردن لکه‌های دندانی دارند.نوارهای سفید کننده ی دندانی  با ژل حاوی پراکساید پوشانده شده‌اند. این نوارها را باید  چند دقیقه در روز به مدت یک هفته و یا بیشتربر روی دندان‌هایتان بگذارید. نتیجه ی حاصل از استفاده از نوارهای دندانی  تنها ظرف چند روز قابل مشاهده‌ است و حداقل یکسال تاثیرگذاری خود را حفظ می کنند.سفیدکنندگی حاصل از استفاده از نوارهای دندانی اگرچه به اندازه ی کیت‌های سفیدکننده نیست ،اما استفاده از این نوارها کاملا بی ضرر و آسان می باشد..

کیت‌های سفید کننده ی دندان


اگر دندان هایتان دارای لکه های قهوه ای است استفاده از یک کیت سفیدکننده ی دندان می‌تواند کمک کننده باشد. کیت های خانگی سفیدکننده ی دندان حاوی پراکساید هستند، این ماده می‌تواند لکه‌های عمیق و سطحی  دندان را برطرف نماید و در حقیقت رنگ طبیعی دندان انسان را تغییر می‌دهد. در برخی از کیت‌ها  یک ژل حاوی پراکساید وجود دارد که شما آنرا روی سطح دندان‌هایتان باید بمالید. در برخی دیگر از انواع کیت‌ها ژل در محفظه ای است که قالب دندان است. این قالب باید  روزانه به مدت ۳۰ تا ۴۵ دقیقه یک هفته ویا گاهی  بیشتربر روی دندان‌هایتان قرار بگیرد..
.

خمیر دندان‌های سفیدکننده ی دندان


چگونه می توان لکه‌های روی دندان را از بین برد؟ چونه می توان تغییر رنگ دندان ناشی از مصرف برخی مواد رنگی را از روی دندان‌ها پاک نمود؟ بسیاری از محصولات از بین برنده ی رنگ و لکه های دندانی حاوی مواد ساینده ی ملایم، مواد شیمیایی یا براق کننده هستند. آنها برخلاف سفید کننده‌های دندانی ، رنگ طبیعی دندان‌ها را تغییر نمی‌دهند. ژل‌ها ،خمیردندان‌ها  و محلول‌های شستشوی دهان و دندان که بدون نسخه قابل تهیه می باشند می توانند به از بین بردن برخی از لکه‌های سطحی دندان کمک کنند..

راهکارهای خانگی برای داشتن  دندان‌هایی  سفیدتر


ترجیح برخی  از مردم هنوز هم اسفاده از طب سنتی و درمان های قدیمی خانگی می باشد. طب سنتی و درمان های قدیمی خانگی برای از بین بردن لک های دندانی شامل جوش شیرین و مسواک برای سفید کردن ملایم دندان‌ها در خانه است. همچنین مصرف برخی از مواد غذایی همچون سیب، کرفس، گلابی و هویج باعث زیادتر شدن بزاق دهان می‌شوند که این امر به پاک کردن باقی مانده ی مواد غذایی از روی دندان‌ها کمک می‌ نماید. جویدن آدامس های بدون قند نیز می تواند به پاک کردن دندان‌ها کمک نماید و همچنین افزایش ترشح بزاق را به همراه داشته باشند. از فواید بیشتر شدن بزاق دهان آن است که می تواند بی اثر شدن اسیدی که باعث پوسیدگی دندان می‌شود را در پی داشته باشد.. هرچه میزان بزاق پیرامون  دندان‌ها بیشتر باشدبرای حفظ سلامت دندانها بهتر خواهد بود.

اقدامات درمانی


باندینگ،پرکردن، روکش، لمینت ،بریج از جمله اقداماتی هسند که غالبا برای دندانها انجام می شوند،درصورتیکه هریک از اقدامات فوق را انجام داده اید از سفید کننده‌های دندانی با احتیاط بیشتری استفاده کنید. سفید کننده ها تاثیری در تغییر رنگ این قسمهای تغییر داده شده ی دندان ندارندو این قسمتهای  مصنوعی دندان‌ها را روشن تر نمی‌کنند . در نتیجه این قسمتهای دندان در بین دندان‌های طبیعی‌ که بتازگی سفید کرده‌اید بیشتر به چشم می‌آیند. برای هماهنگی بیشتر دندان‌های سفیدتربا سایر دندانها بهتر است یک اقدام دندانی جدید مانند باندینگ و یا ونیر انجام دهید..
منبع: webmd

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید