روشهای دندانپزشکی برای داشتن لبخند زیبا

دکتر محمدرضا بادلی

view

 

روشهای دندانپزشکی برای داشتن لبخند زیبا کدامند؟

 

باندینگ دندان

 

باندینگ یک اقدام زیبایی دردندانپزشکی است که دندانپزشک با استفاده از رزین همرنگ دندان و نور لیزر خاصی موادی را به دندان شما اضافه می نماید. این فرایند موجب زیبا شدن لبخند شما می گردد. باندینگ جزو روشهای زیبایی ارزان بوده و می تواند دندانهای شکسته و یا ترک خورده؛ فواصل بین دندانها ویا تغییر شکل دندان را به جای پرکردگی های با آمالگام (ماده سیاه) را ترمیم نماید.

 

بیشتر بخوانید: راهکارهای داشتن دندان‌ها ی سفیدتر ودرخشان تر

 

 

ونیر دندانی

 

ونیر یک پوشش نازک است که سطح جلویی دندان را می پوشاند. دراین روش پوشش خاصی به جلوی دندانها چسبیده و رنگ؛ شکل, سایز و طول دندان را تغییر می دهد. ونیر می تواند از جنس چینی ویا کامپوزیت رزین باشد. استفاده از روش ونیر یک روش محافظه کارانه جهت تغییر شکل دندان بوده است.

 

بیشتر بخوانید: دندانپزشکی و سلامت کودکان و زنان باردار

 

کران دندانی

 

یک پوشش دندانی است که برروی یک دندان خراب یا ضعیف نشسته و شکل وسایز وقدرت وظاهرآنرا ارتقامی بخشد. اغلب کران ها پنج تا پانزده سال باقی می مانند و می توانند از جنس فلز؛ چینی؛ رزین یا سرامیک باشد. قبل از آن که کراون در دهان قرار گیرد؛ دندان باقی مانده را کوچک می نمایند وکراون برروی آن قرار می گیردو بطور کامل دندان را می پوشاند.

 

انامل شیپینگ

 

روشی سریع و بدون درد است جهت فرم دهی طبیعی به دندانها. این کار موجب بهبود ظاهر فرد شده ومعمولا جهت اصلاح اشکالات کوچک مانند دندانهای نامتقارن و یا بیرون زدگیهای کوچک دندانی استفاده می شود.

 

ییشتر بخوانید: جلوگیری از بروز جرم دندان

 

عوارض کامپوزیت دندان

 

ارتودنسی یا پل ها ی دندانی

 

پل ها ی دندانی می تواند دندانهای غیر ردیف را اصلاح نموده و ظاهر لبخند افراد را ارتقا بخشد. پل ها ی دندانی معمولا با استفاده از فشار ثابت در طول زمان می تواند دندانهارا در حالت ردیف حرکت دهد. وقتی فشار به کار برده می شود دندانها حرکت کرده و استخوانهای دندان نیز تغییر شکل می یابد.

 

بیشتر بخوانید: پل­ یا بریج دندانی

 

متخصصین

محمدرضا بادلی

محمدرضا بادلی

دندانپزشکی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید