سورش سر دل دارید

view
 سوزش سر دل از جمله عارضه هاوی است که در بین امریکایی ها شایع است. در امریکا از هر 5 نفر 1 نفر دچار سوزش سر دل هستند. اگر چه استفاده از برخی از داروها می تواند به کنترل ریفلاکس در انسان کمک نماید اما تغییر در شیوه ی زندگی نیز می تواند باعث کنترل این عارضه در شما گردد.

چگونه از بروز رفلاکس جلوگیری کنیم؟

مصرف غذاهای پرچرب، حجیم، مصرف الکل، استعمال سیگار، مصرف مواد غذایی حاوی کافیین، شکلات و ... از عوامل بروز رفلاکس در انسان هستند. محققان بر این باورند که تغییر شیوه ی زندگی راهی مناسب برای کاهش علایم این عارضه می باشد.

توصیه هایی برای پیشگیری از بروز رفلاکس

:
1. وزن خود را کم کنید. هیچ چیزی بهتر از کاهش وزن برای جلوگیری از بروز رفلاکس در انسان نمی باشد. کاهش وزن مهمترین و سخت ترین اقدام به منظور پیشگیری از بروز رفلاکس است.
2.مصرف مواد غذایی پرچرب خود را محدود کنید. مخصوصاً در اواخر روز بهتر است از مواد غذایی کم چرب مصرف نمایید. برای مثال مصرف هیچ دارویی پس از خوردن یک پیتزای پپرونی و نوشیدن یک لیوان ماءالشعیر در آخر شب نمی تواند از بروز رفلاکس در شما پیشگیری کند.
3. مصرف الکل را قطع نمایید و سیگار نکشید.
4. سعی کنید سه ساعت قبل از رفتن به رختخواب چیزی نخورید.
5. سعی کنید از پوشیدن لباسهای تنگ اجتناب کنید.
6. داروهایی همچون پریلوسک و یا نکسیوم را حدود نیم ساعت قبل از غذا مصرف کنید. برخی از بیماران به اشتباه این داروها را هنگام خواب می خورند که در اینصورت مصرف این داروها اثربخش نخواهد بود.  

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید