شیوه زندگی در بارداری

view
بر طبق نتایج بدست آمده از مطالعات صورت پذیرفته نشان داده شده که برخی از فاکتورهای شیوه ی زندگی می تواند باعث افزایش احتمال داشتن یک بارداری سلامت باشد.

محققان به آنالیز داده های جمع آوری شده از بیش از دوران بارداری 5600 زن در انگلستان، ایرلند و استرالیا و نیوزلند پرداختند.

 نتایج نشان داد که برخی فاکتورهای شیوه ی زندگی مانند مصرف میوه ها، داشتن وزن مناسب، فشار خون پایین، داشتن شغل و عدم مصرف الکل تاثیر بسزایی در داشتن یک دوره ی بارداری سلامت دارد.

تحقیقات نشان داده اند که تشویق زنان به انتخاب های سلامت قبل و در دوران بارداری می تواند باعث افزایش احتمال بارداری نرمال باشد.

از بین زنان تحت بررسی، 60 درصد افراد بارداری سالمی را سپری نمودند و زنان کمتری در انگلستان و ایزلند به نسبت زنان استرالیایی و نیوزلنندی بارداری بدون دردسر را تجربه نمودند.

یکی از شایعترین مشکلات مرتبط با بارداری وزن کم کودک در هنگام تولد، فشار خون، وقوع زایمان زودرس و پرکلامسیا بوده است. از بین فاکتورهای خطرناک شیوه ی زندگی، داشتن وزن زیاد، فشار خون بالا و استفاده ی نابجا از  داروها شایعترین علت داشتن بارداری پرخطر بوده است.

یکی از فاکتورهای مهم شیوه ی زندگی که باعث کاهش خطر هرگونه عارضه در دوران بارداری می شود شامل مصرف میوه ها در ماه قبل بارداری و تا 15 هفته ی اول بارداری بوده است.

از دیگر فاکتورهای مربوط به شیوه زندگی که بر سلامت باراداری تاثیر دارد شامل فقر، فشار خون بالا قبل از بارداری و سابقه ی خانوادگی فشار خون بالای بارداری و خونریزی دوران بارداری بوده است.

منبع: health.com

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید