صبحانه های مناسب برای کودکان

حمیدرضا بادلی

view
صبحانه های مناسب برای کودکان
مصرف وعده ی صبحانه در کودکان می تواند  انرژی مورد نیاز کودک برای انجام فعالیتهای روزانه را نیز تامین می نماید.
مصرف وعده ی صبحانه ی کامل باعث می شود تا کودک تمایل کمتری به خوردن مواد غذایی بی ارزش داشته باشد.
غذاهای جدید می تواند به ترغیب کودک به مصرف وعده ی صبحانه کمک نماید. بهتر است مادران از برخی از غذاهای جدید برای افزایش اشتهای کودک کمک بگیرند. برای مثال

مافین ها

از جمله مواد  غذاهایی هستند که علیرغم ظاهر خوب می توانند بسیار مغذی باشند. مافین ها سرشار از فیبر و پروتیین هستند. هر چه ترکیبات بکار رفته در تهیه ی مافین متنوع تر و مغذی تر باشد می تواند نیازهای بدن کودک را بیشتر تامین نماید.

تارت:

شما با استفاده از انواع میوه های فصل می توانید تارت میوه ای تهیه کنید. استفاده از انواع میوه ها در تهیه ی تارت های زیبا و خوشرنگ می تواند تمایل به کودکان را به خوردن افزایش دهد. تارت می تواند منبع مناسبی از فیبر و پروتیین باشد. تارت را می توان با طعم های مختلفی تهیه نمود.

ژله:

ژله های موجود در بازار را می توان بعنوان یک میان وعده به کودکان داد. ژله های میوه ای را می توان با تکه های میوه تهیه نمود.

املت:

تهیه ی املت با سبزیجات مختلف نیز علاوه بر افزایش اشتهای کودک می تواند سرشار از مواد مغذای برای کودکتان باشد. برای مثال افزودن پنیر موتزارلا و کلم بروکلی به کمی تخم مرغ می تواند یک صبحانه ی مناسب برای رشد عضلات و سیر نگاه داشتن کودک برای مدت طولانی است.

کره ی بادام زمینی:

مخلوط تکه های سیب، هویج و کره ی بادام زمینی نیز می تواند یک صبحانه ی مناسب برای کودکان باشد
منبع: webmd

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید