عفونت قارچی پوست سر و یا صورت چگونه است؟

دکتر رضا جعفری فشارکی

view

عفونت قارچی پوست سر و یا صورت

علاِئم

  • خارش یا سوزش
  • راش پوستی
  • نقاط تاسی
  • موی شکننده

درباره عفونت قارچی (پوست سر و یا صورت)

عفونت قارچی ؛عفونت شایع پوستی است که توسط یک قارچ ایجاد می شود ، نه کرم. در مناطق مرطوب و گرم رشد و می تواند بر روی پوست و پوست سر رشد کند. کودکان اغلب عفونت قارچی دارند، اما در تمام سنین تاثیر می گذارد. عفونت مسری است و انتقال از طریق تماس با پوست آلوده و یا وسایلی مانند شانه، لباس کثیف، و دوش که عفونت قارچی بر روی آنها وجود دارد . سگ و گربه هم می توانند عفونت قارچی را منتقل کنند. عفونت قارچی می توانند خارش دار و ناراحت کننده، باشد اما قابل درمان است. گاهی با داروهای بدون نیاز به نسخه می توانید عفونت قارچی روی پوست خود را برطرف کنید. اما اگر موهای تان درگیر است دارو نیاز دارید.

آیا میدانید همین قارچ باعث بیماری پای ورزشکار و خارش ورزشی می شود . نام عفونت قارچی از این باور غلط قدیمی که یک کرم باعث عفونت می شود ؛ می آید . سال ها پیش زمانی که مردان برای اصلاح به طور منظم به سلمانی می رفتند ، نام عفونت قارچی صورت و گردن منطقه خارش سلمانی بود.

خود مراقبتی در عفونت قارچی (پوست سر و یا صورت)

خود مراقبتی = اگر موهای شما تحت تاثیرعفونت قرار نگرفته ، این راهنمایی ها احتمالا باعث کاهش علائم عفونت قارچی در عرض چهار هفته می شوند : پوست خود را بشویید و خشک کنید. از خشک کننده ها و لوسیون ضد قارچ ، کرم یا پودری که میکونازول یا کلوتریمازول در آنها است استفاده کنید. هر روزلباس خواب ، روبالشی و رواندازخود را بشویید تا زمانی که عفونت شما برطرف شود .

پزشک چگونه عفونت قارچی (پوست سر و یا صورت) را تشخیص میدهد

تشخیص = پزشک پوست شما را مشاهده می کند و ممکن است قسمت کوچکی از پوست آلوده را برای دیدن عفونت قارچی نمونه برداری کند.

عوامل خطر ابتلا به عفونت قارچی (پوست سر و یا صورت)

عوامل خطر = استفاده از حمام مشترک یا مراقبت حیوان ، بیماربودن ، بازی های ورزشی مانند فوتبال یا کشتی که می تواند به پوست آسیب برساند

پیشگیری از عفونت قارچی (پوست سر و یا صورت)

شما می توانید با این راهنمایی ها از عفونت قارچی جلوگیری کنید : موهای خود را بشویید ، حتی پس از کوتاه کردن مو. دستان خود را بشویید. برس های موی، شانه، لباس، وحوله ی خود را به اشتراک نگذارید.حیواناتی که نقاط کچلی دارند لمس نکنید.

درمان عفونت قارچی (پوست سر و یا صورت)

درمان = اگرخودتان از عفونت قارچی مراقبت می کنید داروهای بدون نیاز به تجویز اثر نمی کند ، و اگر عفونت قارچی پوست سر و یا ریش هم درگیر کرد ، به پزشک خود برای درمان های دیگر مانند: قرص ضد قارچ یا داروهای آنتی بیوتیک برای عفونت پوست مراجعه کنید

چه زمان به پزشک مراجعه کنید

اگر علایمی از عفونت و خاراندن ناحیه ی دچارعفونت قارچی. دارید به پزشک مراجعه کنید . این می تواند شامل تورم، گرمی، ترشحات و تب باشد . اگرعفونت قارچی روی پوست سر و یا ریش خود دارید و یا اگر خودتان سعی کردید از عفونت قارچی مراقبت کنید و برطرف نشد به پزشک مراجعه کنید .

انتظار میرود در عفونت قارچی (پوست سر و یا صورت)

بیشتر بخوانید :

علل خارش گلو چیست؟

اگر موهای شما درگیر نیست، شما ممکن است یک ماهه بتوانید عفونت قارچی خود را درمان کنید. اما اگر روی پوست سر و ریش هم وجود دارد ، نیاز به تجویز دارو ضد قارچ خوراکی دارید. عفونت قارچی می تواند به مناطق دیگر بدن گسترش یافته و خارش می تواند به عفونت پوست منجر شود. عفونت قارچی ممکن است پیامد تورم پوست یا دیگر مشکلات پوستی باشد. اگر فکر می کنید عفونت قارچی را از یک حیوان خانگی گرفتید ، حتما آن را به دامپزشکی ببرید.

میزان ابتلا به عفونت قارچی (پوست سر و یا صورت)

حدود 10 تا 20 از مردم عفونت های پوستی ناشی از قارچ را در دوره ای از عمر خود داشته اند.

حقایقی درمورد عفونت قارچی (پوست سر و یا صورت)

از زمانی که شما در معرض عفونت قارچی قرار می گیرید تا زمانی که اولین علائم را مشاهده کنید حدود دو هفته طول می کشد.

عوامل تشدید کننده عفونت قارچی (پوست سر و یا صورت)

عدم درمان

بیشتر بخوانید :

التهاب گوشه لب ها
دکتر رضا جعفری فشارکی

دکتر رضا جعفری فشارکی۲۷ مطلب

پوست و مو و زیبایی
آدرس: پاسداران- نبش گلستان دوم- ساختمان پزشکان امیر- طبقه پنجم- واحد 20 تلفن: 02122782167

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید