علل و درمان آماس عنبیه

دکتر آزاده کریم حدیثی

view

علل و درمان آماس عنبیه

آماس عنبیه

علائم آماس عنبیه

  • درد یا ناراحتی
  • تورم
  • تاری دید
  • چشم های قرمز(خون گرفته)
  • حساسیت به نور
  • تغییر در دید

آماس عنبیه التهاب عنبیه است که بخش رنگی چشم است. این امر باعث قرمزی، درد، تاری دید، و حساسیت به نورمیشود. از یک حمله از آماس عنبیه معمولا به سرعت در می آید. این به طور معمول فقط در یک چشم تاثیر می گذارد. در صورت عدم درمان آماس عنبیه می تواند،باعث آب مروارید، گلوکوم و از افت دید دائمی شود. با درمان فوری علائم در اکثر موارد تاثیر نمیگزارد.

عنبیه، بخش رنگی چشم است.

خود مراقبتی در آماس عنبیه

اگر نور برای شما دردناک است می توانید علائم توسط عینک تیره کاهش دهید. بیش از داروهای ضد درد ممکن است کمک به کاهش ناراحتی داشته باشید.

پزشک چگونه آماس عنبیه را تشخیص میدهد

دکتر شما چشم را بررسی می کند و از شما در مورد سابقه پزشکی شما و فعالیت های اخیر میپرسد. علائم آماس عنبیه مشابه به چند بیماری های چشم دیگر می باشد.دکتر ممکن است تست های آزمایشگاهی توصیه کند برای رد کردن عفونت یا یک بیماری خود ایمنی.

عوامل خطر ابتلا به آماس عنبیه

داشتن یک بیماری مانند اسپوندیلیت آنکیلوزان، سندرم رایتر، سارکوئیدوز، سل، بیماری التهابی روده، بیماری کرون، پسوریازیس، آرتریت روماتوئید نوجوانان، بیماری لایم، هرپس سیمپلکس، هرپس زوستر. تروما به چشم نیز یکی از علل مکرر است.

درمان آماس عنبیه

اهداف درمان عبارتند از کاهش درد و کاهش التهاب به منظور جلوگیری از آسیب به چشم است. موارد خفیف آماس عنبیه معمولا با قطره های چشمی استروئید، به کاهش التهاب منجر میشود. قطره های چشمی برای دانش آموز ممکن است استفاده گردد. این اجازه می دهد عنبیه به استراحت و بهبود می یابند. اگر آماس عنبیه ناشی از عفونت است ، دکتر شما یک آنتی بیوتیک تجویز میکند.

انتظار میرود در آماس عنبیه

حملات حاد آماس عنبیه در یک تا دو هفته با درمان مناسب،درمان میشود. برخی از موارد ممکن است بسیار دیر التیام یابد. اگر شما در معرض خطر ابتلا آماس عنبیه مزمن هستید، ممکن است قطره های چشمی استروئید برای استفاده در اولین نشانه از عود داده شود . آماس عنبیه مزمن می تواند باعث آسیب دائمی شود

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید