عوارض لیپوساکشن چیست؟

دکتر هادی توزنده جانی

view

عوارض احتمالی مخصوص لیپوساکشن عبارتند از

نامنظمی های سطحی

پوست شما ممکن است به علت خارج نمودن غیر یکنواخت چربی،  دچار نامنظمی و فرورفتگی و برجستگی گردد. این تغییرات ممکن است دائمی باشد. آسیب زیر پوستی به  علت لوله نازک (کانول) که در طول لیپوساکشن استفاده می شود، ممکن است پوست ظاهری کک و مک دائمی داشته باشد.

تجمع  مایع

مایع می تواند به صورت زیر پوست تشکیل شود. و ممکن است نیاز به تخلیه داشته باشد

اختلال حسی

بیحسی موضعی یا دائمی در منطقه آسیب دیده ممکن است و تحریک موقت عصبی نیز ممکن است ایجاد شود.

عفونت

عفونت های پوستی نادر هستند اما ممکن است عفونت پوست ندرتا دیده شود

به ندرت، یک کانول که عمیق نفوذ می کند ممکن است یک عضو داخلی را سوراخ کند. و ممکن است نیاز به جراحی اضطراری داشته باشد.

آمبولی چربی

قطعات چربی خالی  وارد  یک رگ خونی شده و در ریه ها یا به مغز منتقل شوند. آمبولی چربی یک اورژانس پزشکی است.

مشکلات کلیه و قلب

تغییرات در سطوح مایع بدن به دنبال تزریق مایعات و ساکشن ممکن است و باعث مشکلات بالقوه در کلیه و قلب می شود.اگر  حجم ساکشن بزرگتر یا انجام همزمان چندین عملیات در طول یک عمل جراحی، خطر عوارض را افزایش می دهد.

چگونه آماده می شوید

مصرف غذا و داروها پیش از لیپوساکشن

پیش از انجام این روش، با جراح خود درباره  انتظارات خود با جراح صحبت کنید. سابقه پزشکی خود را مرور کنید، هر گونه شرایط پزشکی را که در اختیار دارید، لیست کنید و هر  هر نوع دارو، مکمل یا داروی گیاهی که مصرف می کنید به جراح اطلاع دهید.جراح شما حداقل دو هفته قبل از جراحی توصیه می کند که مصرف بعضی از داروها مانند رقیق کننده های خون یا NSAID ها را متوقف کنید.

احتیاط های دیگر

اگر نیاز به خارج نمودن مقدار کمی از چربی داشته باشید، ممکن است عمل جراحی در محیط مطب انجام شود. اگر مقدار زیادی از چربی باید برداشته شود - یا اگر شما قصد داشته باشید که یک روش دیگر را در همان زمان انجام دهید، جراحی ممکن است نیاز به یک شب بستری داشته باشد . در هر دو مورد،یک همراه را با خود داشته باشید

چه انتظاری دارید؟

قبل از عمل

قبل از لیپوساکشن، جراح  دایره ها و خطوط را در قسمت هایی از بدن شما که قرار است لیپوساکشن شود ترسیم می کند. عکسهایی نیز ممکن است گرفته شوند تا قبل و بعد از عمل مقایسه شود.

 

دکتر هادی توزنده جانی

دکتر هادی توزنده جانی۳۷ مطلب

جراحی عمومی
استان گیلان ، شهر رودبار، خلیل آباد،بن بست بهار، تلفن:. ٠١٣٣۴۶٢٣٧٨۴ رشت، خیابان نواب کوچه مهر ساختمان پارس نو شماره تماس:٠١٣٣٣١١٧٧٩٩

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید