لزوم دسترسی زنان باردار به خدمات درمانی به‌موقع و باکیفیت

view

به گزارش ایسنا، سال گذشته حدود ۳۰۳ هزار زن بر اثر مشکلات مرتبط با بارداری و دو میلیون و ۷۰۰ هزار نوزاد در ۲۸ روز نخست زندگی فوت کرده‌اند.

همچنین دو میلیون و ۶۰۰ هزار مورد مرده‌زایی گزارش شده است. بالا بودن کیفیت خدمات درمانی در طول بارداری و زمان تولد می‌تواند از بسیاری از این مرگ و میرها جلوگیری کند. هنوز تنها ۶۴ درصد زنان در سراسر جهان برای چهار بار یا بیشتر در طول دوران بارداری مراقبت‌های پیش از زایمان دریافت می‌کنند.

مراقبت‌های پیش از زایمان فرصتی حیاتی برای ارایه خدمات مراقبتی، حمایتی و آگاهی بخشی به زنان باردار است و شامل بهبود سبک زندگی سالم، تشخیص و پیشگیری از بیماری‌ها، ارایه مشاوره‌های خانواده و حمایت از زنانی که تجربه خشونت خانوادگی داشته‌اند، می‌شود.

در مدل جدید مراقبت‌های پیش از زایمانِ سازمان جهانی بهداشت، تعداد مراجعات زنان باردار به پزشکان را از چهار بار به هشت بار افزایش می‌دهد. چرا که افزایش دفعات معاینه با کاهش احتمال مرده‌زایی مرتبط است.

به گزارش سایت اطلاع‌رسانی سازمان جهانی بهداشت، همچنین در مدل جدید دفعات بررسی وضعیت مادر و جنین برای تشخیص مشکلات احتمالی، بهبود ارتباط بین درمانگران و زنان باردار و همچنین افزایش احتمال تجربه یک زایمان مثبت، بیشتر می‌شود.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید