لیزر درمانی موهای زاید بدن

view

برداشتن موهای زاید با موچین و بند و ... از جمله مشکلات روزمره ی افرادیست که درگیر موهای زاید هستند. استفاده از لیزر درمانی می تواند یک گزینه ی مناسب برای از بین بردن موهای زاید بدن انسان باشد.

لیزر موهای زاید چگونه عمل می کند؟

در طی فرایند لیزردرمانی، متخصص این امر ابزاری را که تولید اشعه لیزر می کند را فشار می دهد. اشعه از روی پوست عبور می نماید و به  فولیکول مو می رسد. گرما و نور ناشی از اشعه ی لیزر باعث آسیب به فولیکولهای مو شده و رشد مو را متوقف می سازد.

برای از بین بردن موهای زاید چه میزان لیزر درمانی لازم می باشد؟

فرایند لیزر درمانی در طی سیکل رشد مو می تواند تاثیرگذار باشد و اغلب چندین بار تکرار می گردد. در بیشتر موارد فرد پس از سه دوره ی درمانی تاثیر آنرا در رویش موهای زاید خود احساس خواهد نمود و گاهی نیز 9 جلسه ی درمان طول می کشد تا فرد اثر آنرا بر روی توقف رشد موهای زاید خود مشاهده نماید.
 هر چه پوست فرد تیره تر باشد فرایند لیزر درمانی سخت تر خواهد بود زیرا تمایز بین رنگ پوست و رنگدانه های فولیکول برای دستگاه مشکل خواهد بود. اگر چه در این موارد درمان بیشتر طول خواهد کشید اما سرانجام فرد نتیجه ی لازم را دریافت خواهد نمود.
در صورتیکه رنگ پوستتان روشن باشد و رنگ موی شما تیره باشد آنگاه پس از چند جلسه درمان شما بهترین نتیجه را دریافت خواهید نمود.

آیا لیزر درمانی در مورد همه موثر است؟

لیزر درمانی در همه موها و همه افراد تاثیرگذار است به غیر از موهای خاکستری. اشعه ی لیزر بر موهای خاکستری تاثیری ندارد.

چگونه باید خود را برای فواید لیزر درمانی آماده نمود؟

بهتر است قبل از شروع فرایند لیزر درمانی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید جلوگیری نمایید. اشعه ی ماوراء بنفش باعث تحریک ملانوسیت ها شده و ملانین بیشتری در پوست ساخته می شود و آنگاه برای متخصص لیزر درمانی تشخیص بین پوست و فولیکول سخت تر خواهد بود. هر چه پوست فرد کمرنگ تر باشد بهتر است. برنزه کردن پوست برای کسانیکه قصد لیزر درمانی دارند توصیه نمی گردد.

سه تا چهار روز قبل از انجام لیزر موهای زاید خود را اصلاح ننمایید تا مشاهده ی قسمتهای دارای موهای زاید برای متخصص لیزردرمانی راحت تر صورت پذیرد. هر جلسه ی درمان چه قدر به طول می انجامد. مقدار زمان هر جلسه درمان بستگی به میزان موهای زاید فرد دارد. لیزر قسمتهاوی همچون چانه و زیر بغل تنها 20 دقیقه طول می کشد اما اگر نواحی بیشتری از بدن درگیر موهای زاید باشد ممکن است یک ساعت و نیم به طول انجامد.

آیا انجام لیزر درمانی باعث ایجاد آسیب می شود؟

لیزر درمانی موهای زاید همراه با کمی درد است زیرا فولیکولهای مو به اعصاب متصل هستند. از هر 60 بیمار مراجعه کننده جهت انجام لیزر موهای زاید شاید تنها یک نفر نیازمند به استفاده از مسکن های موضعی دارد.

آیا نقاطی در بدن هستند که موهای زاید آن با لیزر درمانی درمان نمی شوند؟

لیزر موهای زاید تقریباً در  مورد تمام قسمتهای بدن کمک کننده می باشد. پاها، دستها، پشت، زیر بغل و قسمت بیکینی از جمله قسمتهایی هستند که بوسیله ی لیزر درمانی می توان موهای زاید  بر روی آنها را از بین برد.

پس از انجام لیزردرمانی چه مواردی ممکن است اتفاق افتد؟

انجام لیزر درمانی جهت از بین بردن موهای زاید در مورد اکثر افراد تاثیرگذار است. لیزر درمانی روشی موثر و بیخطر در درمان موهای زاید بدن می باشد. تنها مشکلاتی که پس از انجام درمان بوسیله ی اشعه ی لیزر ممکن است اتفاق افتد تورم و قرمزی در اطراف فولیکولهای مو است. این تورم و قرمزی ناشی از لیزر درمانی موهای زاید ممکن است روزها به طول انجامد. البته در برخی موارد نیز ممکن است فرد پس از انجام لیزر موهای زاید دچار تیرگی پوست گردد که البته این تیرگی پوست نیز پس از مدتی کاملاً از بین می رود. ایجاد سوختگی و زخم نیز در مواردی اتفاق می افتد که البته شایع نمی باشد.

آیا موهای زاید پس از انجام لیزر درمانی ممکن است مجدداً برویند؟

در اکثر موارد تاثیر کلی لیزر درمانی در خصوص از بین بردن موهای زاید ادامه می یابد. البته گاهی هورمونها باعث رویش مجدد می شوند

بارداری و یایسگی نیزمی توانند باعث برگشت موهای زاید شوند.


دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید