مراقبتهای لازم در بیماران مبتلا به دیابت

view

اگر به دیابت نوع 2 مبتلا می باشید، احتمالاً می دانید که تغییرات در شیوه زندگی می تواند تفاوت بزرگی در چگونگی مدیریت این شرایط ایجاد کند. عادات بهداشتی خوب نظیر ورزش منظم، خوردن یک غذای مغذی و حفظ وزن سالم، زیر بنای مدیریت دیابت نوع 2 می باشد. اما این عادت می تواند برای هر فرد جهت حفظ آن در طول زمان امری دشوار باشد. امور تخصصی جهت ایجاد انگیزه، آموزش و حمایت از افراد مبتلا به دیابت وجود دارند.

در شیوه زندگیتان تغییر ایجاد کنید.

ممکن است به نظر برسد که دلهره ای در ایجاد تغییر در شیوه زندگیتان افراد وجود دارد. اما لازم نیست که جهت ایجاد تغییرات بزرگ عجول باشید زمانی که افراد کلمات رژیم و ورزش را می شنوند، ترس وجودشان را فرا می گیرد. به گفته Diana مسیول موسسه غدد درون ریز در مرکز پزشکی موریستاون در Morristown نیوجرسی، این افراد فکر می کنند که دچار محرومیت گشته اند و یا باید ساعت ها از زمان خود را در سالن های ورزشی سپری کنند.

برای فردی که ورزش نمی کند، بهتر است به مدت 10 دقیقه، سه بار در هفته پیاده روی کند این امر باعث ایجاد انگیزه منجر به ایجاد عادات سالم و در نهایت، مدیریت بهتر دیابت می شود.

همچنین به یاد داشته باشید، هرگونه تحرک اضافی کمک می کند تا به هدف ورزشی خود دست یابید. Robert, Gabbay,MD و معاون مرکز دیابت Joslin در بوستون، بیان می کند که پارک اتومبیل دورتر از بازار و استفاده از پله به جای آسانسور، میزان تحرک جسمانی افراد را در طول روز می افزاید.

انجام برنامه دارویی بدون خطا

بدلیل مشغله ی زیاد ممکن است استفاده به موقع از داروهای دیابت را فراموش کنید اما مصرف به موقع دارو جهت مدیریت دیابت بسیار حایز اهمیت می باشد. استفاده نکردن از داروهای دیابت در دوز معین و به هنگام، یکی از بزرگترین مشکلات در دیابت نوع 2 می باشد. به گفته Elena Rodriguez ، مدیر برنامه دیابت در سیستم بهداشت Mount Sinai نیویورک، افراد دیابتی اغلب احساس مریضی نمی کنند و از اینرو گاهی مواقع از انسولین و دیگر داروها استفاده نمی نمایند. Rodriguez پیشنهاد می کند تا هشداری بر روی گوشی های همراه بیماران دیابتی نصب شود تا زمان استفاده از داروهای انسولین را به فرد هشدار دهد و این هشدار را تا زمان استفاده از دارو روی حالت روشن تنظیم کنید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید