مصرف آسپیرین در مردان و خطر سرطان پروستات

view

تحقیقات نشان داده اند که در مردانی که بطور منظم آسپرین مصرف می کنند، احتمال بروز مرگ بر اثر ابتلا به سرطان پروستات کاهش می یابد.

 نتایج حاکی از آنست که مصرف منظم آسپرین پس از تشخیص سرطان پروستات در مردان می تواند باعث کاهش مرگ بر اثر سرطان پروستات تا 4 درصد گردد. محققان دریافته اند که مصرف آسپرین در مورد مردان مبتلا به سرطان پروستات می تواند مفید باشد اگر چه هنوز تاثیر مصرف آسپرین در پیشگیری از بروز پروستات تایید نشده است.

علت تجویز آسپیرین

افرادی که مبتلا به عارضه های قلبی عروقی هستند از آسپرین استفاده می نمایند در این میان افراد که هم دچار عارضه های قلبی عروقی هستند و هم دچار سرطان پروستات هستند می توانند از هر دو فایده ی مصرف آسپرین استفاده نماید. مصرف آسپرین باعث سرکوب پلاکت های خونی می شود.

 سرکوب پلاکت ها توسط آسپرین فرایندی است که باعث جلوگیری از پیشرفت سرطان پروستات می شود. با سرکوب پلاکت ها سیستم ایمنی بدن سرطان را شناسایی می نماید. مصرف آسپرین از پیشرفت سرطان به دیگر نقاط بدن مخصوصاً استخوان جلوگیری می نماید.

در افرادیکه در آنها سرطان پروستات تشخیص داده نشده و 3 بار در روز به مدت یک هفته از آسپرین مصرف نمودند، 24 درصد احتمال ابتلا به سرطان پروستات کشنده کاهش می یابد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید