مصرف قرص فشار قبل ازخواب و دیابت

view


درمان فشار خون قبل از خوابیدن احتمال ابتلا به دیابت را کاهش می‌دهد.

در تحقیقات به‌عمل آمده در اسپانیا به اهمیت فشار خون بالا در هنگام به رختخواب رفتن در خطر ابتلا به دیابت پرداخته‌اند. در حدود یک نفر از هر سه نفر در آمریکا مبتلا به فشار خون بالا هستند که حدود 70 میلیون نفر را در بر می‌گیرد و تنها 52 درصد از کسانی‌که مبتلا به فشار خون بالا هستند درصدد کاهش و کنترل آن بوده‌اند.

در شرایطی که میزان فشار خون بالا در افراد کنترل نگردد می تواند باعث سندروم متابولیک ‌شود. سندرم متابولیک تجمعی از بیماریهاست که منجر به افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، سکته قلبی و دیابت می‌گردد.

 در تحقیقات مشخص شد که راه حل جدید برای دوری از ابتلا به دیابت، کنترل میزان فشار خون افراد در زمان‌های رفتن به رختخواب می‌باشد. پزشکان معتقدند که کنترل فشار خون پس از بیدار شدن از خواب اثری بسیار کم‌تر از کنترل آن قبل از خوابیدن دارد.

در آمریکا یکی از دلایل اصلی مرگ و میر فشار خون بالا می‌باشد و در سال 2013 بالغ بر 360000 نفر بر اثر این عارضه جان خود را از دست داده‌اند. با افزایش فشار خون، خطر ابتلا به حمله‌ی قلبی و سکته و بیماری‌های کلیوی به شدت افزایش می‌یابد. استفاده از داروهای کنترل فشار خون قبل از خواب کمک شایانی در جهت عدم ابتلای افراد به دیابت خواهد داشت.


مطالب مرتبط

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید