چگونه از بروز چین و چروک های پوست جلوگیری نماییم

view

 نحوه خوابیدن فرد بر میزان چین و چروک های پوست او تاثیر گذار است. اگر از جمله افرادی هستید که همیشه به پهلو می خوابد خوب است بدانید که خوابیدن به پهلو باعث ایجاد چین و چروک در ناحیه چانه و گونه می گردد.
بهتر است طاق باز بخوابید. زیرا اینگونه دیگر به ناحیه صورت فشار وارد نمی آید و چروک ایجاد نمی گردد.

تغذیه فرد عامل مهم دیگری در میزان چین و چروک های صورت وی می باشد.

مصرف برخی مواد غذایی میتوانند به سلامت پوست شما کمک بیشتری نماید. از جمله مواد غذایی موثر در سلامت پوست شما ماهی می باشد. مصرف ماهی هایی همچون سالمون به افرادی که نسبت به سلامت پوست خود حساس هستند توصیه می گردد.
سالمون از جمله ماهی هایی که منبع غنی از پروتیینی است که چه اساس ایجاد کننده ی پوست سلامت است. ماهی هایی همچون ماهی سالمون حاوی مقادیر زیادی اسید چرب امگا تری هستند. اسید چرب امگا ۳ در جوان نگاه داشتن پوست تاثیر به سزایی دارد. و می تواند چین و چروک کمتری در پوست  ایجاد کند

برای  مطالعه کردن از عینک استفاده کنید

با ریز کردن چشمانتان سعی به خواندن مطالبی که برای تان ناخوانا به نظر می آید نکنید. شما با این کار باعث ایجاد چین و چروک های عمیق در ناحیه اطراف چشم های تان می شوید. اگر بدون عینک مطالعه قادر به خواندن نیستید حتما از عینک مطالعه استفاده نمایید.
استفاده از عینک آفتابی در محیط های خارج از خانه از بروز چین و چروک های اطراف پوست که در اثر نور خورشید ایجاد می شود جلوگیری مینماید.
 استفاده از آلفا هیدروکسی اسید به جلوگیری از چین و چروک های پوست تان کمک می نماید. آلفا هیدروکسی اسید اسید طبیعی از که از ایجاد چروک های اطراف چشم جلوگیری مینمایند و حتی تواند به تولید کلاژن پوست کمک کند.

سعی کنید در شستشوی صورت تان زیاده روی نکنید.

حتما برای شستن صورت از صابون های مخصوص استفاده نمایید،.در یکی از مطالعات صورت گرفته در خصوص سلامت پوست نتایج نشان داده است که مصرف کاکایو می تواند به سلامت بیشتر پوست کمک نماید.
از آنجایی که کاکایو حاوی سطح بالایی از آنتی اکسیدان است از پوست در برابر آسیب های ناشی از نور خورشید محافظت می نماید
منبع: webmd

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید