چگونه پسر باردار شوید؟

دکتر آفاق حسن زاده راد

view

 

اگر شما در حال تلاش برای باردار شدن یک پسر هستید، مواردی وجود دارد که می توانید برای بهبود شانس خود انجام دهید. شما ممکن است از روش شتلز برای بارداری پسر شنیده باشید. بر طبق نتایج مطالعات با استفاده از روش دکتر شتلز حدود 80-90 درصد احتمال بارداری پسر وجود دارد.

 

بیشتر بخوانید:چگونه می توان جنسیت جنین را تعیین کرد؟

 

کروموزوم مردانه در مقابل کروموزوم زنانه اسپرم

خانمها می دانند که جنسیت کودک شما توسط اسپرم شریک شما تعیین می شود. در اسپرم،  کروموزوم پسر Y کوچکتر و سریعتر از کروموزوم دختر که ایکس است می باشد. اگرچه کروموزم وای می توانند سریعتر از ایکس به تخمک برسند، اما شکننده تر هستند.

 

بیشتر بخوانید:ایا احتمال بارداری در زمان قاعدگی وجود دارد

 

اگر میخواهید پسر داشته باشید، چه زمانی باید رابطه جنسی داشته باشید؟

 

اگر دوست دارید پسر داشته باشید، رابطه جنسی را تا حد امکان نزدیک به زمان تخمک گذاری برقرار کنید. در حالت ایده آل، بهتر است مقاربت در روز تخمک گذاری باشد.

 

بیشتر بخوانید:روش های تعیین زمان تخمک گذاری کدامند؟

 

چگونه پسر باردار شوید؟

 

کیت های تخمک گذاری و بارداری پسر

 

استفاده از کیت پیش بینی تخمک گذاری می تواند بسیار مفید باشد اگر شما در حال تلاش برای باردار شدن یک پسر هستید. سعی کنید نزدیک تخمک گذاری آن را دو بار در روز آزمایش کنید تا دقیقا زمانی که شما تخمک گذاری می کنید مشخص شود. کیت های تخمک گذاری با تشخیص افزایش هورمون لوتئینیزه (LH) کار می کنند. شما حدود 12 تا 48 ساعت قبل از تخمک گذاری، باید میزان LH را بررسی کنید. برای پسردار شدن شما باید تا حدود 12 ساعت پس از افزایش LH صبر کنید و پس از ان  رابطه جنسی خود داشته باشید

 

بیشتر بخوانید:تحریک تخمک گذاری با کلومیفن سیترات

 

اگر میخواهید پسردار شوید، چه زمانی نباید رابطه جنسی داشته باشید

 

اگر قبل از تخمک گذاری مقاربتی داشته باشید، ممکن است احتمال ابتلا به یک دختر را افزایش دهید زیرا کروموزوم ایکس مقاوم تر است. زمانیکه نزدیکتر به روز تخمک گذاری هستید، شانس بیشتری برای داشتن یک پسر دارید

 

بیشتر بخوانید:16 فایده شگفت انگیز رابطه جنسی

 

متخصصین

آفاق حسن زاده راد

آفاق حسن زاده راد

مامایی و سلامت زنان و زایمان

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید