چگونگی استفاده از توربوهالر

دکتر آزیتا تنگستانی نژاد

view

چگونه از توربوهالر استفاده کنیم؟

برخی توربوهالرها دارای شمارنده دوز هستند که میزان دقیق خروجی دارو را نشان می دهد. اگر توربوهالر شما دارای این شمارنده نیست، پس شاخص قرمز موجود برروی اطراف دستگاه را چک کنید، تقریباً 20 خروجی دوز وجود دارد و در این هنگام باید دستگاه را دوباره پر نمود. 

راهنمای استفاده توربوهالر:

 1- درپوش را باز و آن را خارج کنید.

 2- چرخنده رنگی توربوهالر را تا آنجا که می شود، بپیچانید. سپس آن را کاملاً به سمت عقب بچرخانید. هنگامی که شما اینکار را خوب انجام داده اید که صدای «کلیک» بشنوید.

3- با فاصله از دستگاه نفس بکشید.

4- دهانه آن را بین دندانهایتان قرار دهید و لب هایتان برروی آن ببندید. به طور قوی و عمیق از طریق دهانتان نفس بکشید.

5- توبوهالر را قبل از بازدم، از دهان خارج کنید.

6- همیشه عدد موجود برروی پنجره کناری زیر دهانه را به منظور بررسی میزان دوز خروجی، چک کنید. برای توربوهالر بدون شمارنده دوز، پنجره دارای مارک قرمز که به معنی تمام شدن دارو است را چک نمایید. در هنگام اتمام، درپوش را عوض کنید.

اگر شما بعد از پر شدن توربوهالر، آن را به حال خود رها یا در آن نفس بکشید، ممکن است باعث منحرف شدن میزان دوز شوید. در هرصورت اگر این اتفاق رخ داد، دستگاه را قبل از استفاده، دوباره پر کنید.

به میزان نیاز، توبوهالر را تمیز کنید. برای این کار، اول قسمت دهانه را با دستمال یا پارچه خشک، تمیز کنید. هرگز قسمت دهانه یا دیگر قسمت های توربوهالر را نشویید. درصورت خیس شدن آن، به خوبی کار نمی کند.

شاید شما از داروهای استنشاقی دیگر هم استفاده می کنین و می خواهید بدونید که طرز استفاده صحیح آنها چگونه است بنابراین لینک های پایین را حتما ببینید

منبع: Asthma.ca

دیدگاه ها [ 1 دیدگاه ]

  • Jenita

    3
    0

    Well put, sir, well put. I'll ceaintrly make note of that.

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید