گسترش همکاری‌های علمی صندوق حمایت از پژوهشگران با دانشگاه رفسنجان

view

به گزارش ایسنا، تفاهم‌نامه همکاری بین صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران با حضور نصرت‌الله ضرغام  رییس صندوق، محمد علی دهقان رییس دانشگاه ولیعصر و علی اسماعیلی ندیمی رییس دانشگاه علوم پزشکی منعقد شد.

ضرغام در ادامه سفرهای استانی خود و ملاقات با دانشگاهیان و محققان مراکز علمی، با حضور در دانشگاه ولی عصر(عج) در ارتباط با فعالیت‌های صندوق اظهار کرد: این صندوق فعالیت خود را از سال 1382 با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی آغاز کرد و هدف اصلی از تشکیل آن در واقع ایفای وظایف بنیاد ملی علم ایران است.

وی با اشاره به استفاده حداکثری از ظرفیتها و تبدیل ظرفیتهای بالقوه به بالفعل در کشور عنوان کرد: صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران (بنیاد ملی علم ایران) در تلاش است حمایت‌ها و ظرفیت‌هایی را که موجب توسعه و رشد زیرساخت‌های علمی کشور می‌شود، گسترش دهد و با برنامه‌ریزی صحیح، آینده علمی و فناوری خوبی را برای کشور رقم زند.

ضرغام در پایان عنوان کرد: دیدگاه صندوق، توسعه علم و فناوری با تاکید بر ابعاد معرفتی و تعالی انسان است.

اعطای دو طرح پسادکتری به دانشگاه کرمان

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، در پایان این برنامه اساتید و محققان حاضر در جلسه، نظرات و پرسش‌های خود را با رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در میان گذاشتند و پاسخ را دریافت کردند.

همچنین در ادامه، نشستی با هیات رییسه دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان و رییس پارک علم و فناوری استان کرمان برگزار شد که ضمن بحث و تبادل نظر درباره نحوه حمایت‌های صندوق، دو طرح پسا دکتری نیز به دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان اعطا شد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید