آخرین جزییات پرونده مرحوم کیارستمی

view
آخرین جزییات پرونده مرحوم کیارستمی

۱۳۹۵/۰۴/۲۶ - ۱۱:۱۰ - کد خبر: 188111
آخرین جزییات پرونده مرحوم کیارستمی
سلامت نیوز:وزیر بهداشت با اشاره به آخرین جزییات پرونده پزشکی مرحوم کیارستمی، گفت: تیم مجرب و شناخته شده 30 نفری در حال بررسی این پرونده بوده که بدون هیچ اغماضی آنچه که علمی و بر اساس عدالت است را انجام خواهند داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه مراسم آغاز ورود و ادغام خدمات تایید شده طب سنتی ایرانی در نظام مراقبت‌های اولیه بهداشتی در ارتباط با آخرین جزییات پرونده کیارستمی، اظهار داشت: این پرونده در حال طی شدن مسیر قانونی بوده و تیم مجرب و شناخته شده مهمی در حال بررسی این مساله هستند.

وی با اشاره به اینکه 30 فرد شناخته شده از کشور جهت بررسی این پرونده دعوت شده و بدون هیچ اغماضی آنچه که علمی و بر اساس عدالت است را انجام خواهند داد، گفت: این افراد حقیقت را فدای مصلحت نمی‌کنند و همه منتظر نظر آنها در ارتباط با این پرونده هستیم.

وزیر بهداشت در ادامه به موضوع سازمان‌های بیمه‌گر و داروهای گیاهی اشاره کرد و گفت: متاسفانه حمایتی از طرف بیمه‌ها هنوز در این زمینه صورت نگرفته البته این مساْله در کتاب ارزش‌گذاری خدمات نسبی وجود دارد و امیدواریم در آینده محقق شود.

هاشمی اضافه کرد: در ارتباط با عطاری‌ها، نظارت‌ها به کمک خود صنف آنها افزایش یافته و امیدواریم با تخلفات برخورد بیشتری شود.

به گفته وی، ایجاد داروخانه گیاهی به روش مدرن طی دو تا سه دهه بازه زمانی می‌تواند جایگزین عطاری‌ها شود ولی در حال حاضر برنامه آموزش عطاران مدنظر ما قرار دارد.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه عطارها دوره‌های آ‌موزشی تکمیلی را فرا می‌گیرند، گفت: ما با آموزش به آنها برایشان مدرک ارایه می‌دهیم تا از این طریق خدمات را به صورت علمی فرا گیرند. همچنین برخورد با عطارها به جز متخلفین در دستور کار ما نیست و بنای ما تشویق فعالیت آنها برمبنای علمی است.

هاشمی با تاکید بر اینکه عطاری‌هایی که به قصد سودجویی با جان مردم بازی کنند به دستگاه قضا معرفی می‌شود، گفت: البته ما مسیر منطقی و آرام را طی کرده و با همکاری صنف آنها در جهت ساماندهی گام برمی‌داریم. همچنین کسانی که قصد ورود به این حوزه را داشته باشند دوره‌های 2 تا 3 ساله برایشان برپا خواهیم کرد.

وی افزود: این اقدام ما برای عطاری‌ها تهدید نیست و به آنها کمک می‌کند که با رونق بیشتری به کسب و کار بپردازند و این مساله به نفع مردم و نظام سلامت است.

وزیر بهداشت ادامه داد: مردم داروهای گیاهی که از طریق نسخه اقدام به دریافت می‌کنند مبلغ آن را آزاد پرداخت کرده و متاسفانه بیمه‌ها هیچ حمایتی در این زمینه ندارند البته در شبکه ادغام خدمات تایید شده طب سنتی ایرانی در نظام مراقبت‌های اولیه بهداشتی کشور بخشی را وزارت بهداشت حمایت می‌کند ولی باید پوشش بیمه‌ای در این زمینه وجود داشته باشد.

هاشمی با اشاره به اینکه موضوع تحت پوشش قرار گرفتن خدمات طب سنتی و داروهای گیاهی در بیمه به شورای عالی بیمه پیشنهاد شده است، اظهار داشت: امیدواریم در بودجه سال 96 این موضوع در نظر گرفته شود چرا که نوشتن سند به تنهایی کافی نیست و این موضوع لازم است در اعتبارات سالیانه دیده شده باشد.

وی عنوان داشت: در بخش پژوهشی نیز می‌تواند موضوع طب سنتی ثروت‌آفرین باشد و سرمایه‌گذاری در بازه زمانی چند ده ساله سبب می‌شود که به افتخارات گذشته در حوزه طب سنتی دست یابیم.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: برخی از اقدامات افراطی در این حوزه با روند فعلی تهدید جدی است و باید این مساله برای پیشگیری از عوارض نگاه‌های افراطی ناشی از آن ساماندهی شود.

هاشمی اعلام کرد: آیین‌نامه راه‌اندازی داروخانه‌های گیاهی ابلاغ شده و به زودی شاهد تشکیل و تقویت ‌آنها خواهیم بود. همچنین ما مجوزهای زنجیره‌ای در این زمینه ارایه می‌دهیم و امیدواریم موفقیت‌های لازم در این زمینه فراهم شود.

وی گفت: کتاب آشنایی با مبانی طب ایرانی و اصول سالم زیستن برای بهورزان تالیف شده و در مقطع پزشکی عمومی دو واحد درسی برای تمامی دانشجویان در حوزه طب سنتی اختصاص خواهد یافت.سلامت نیوز: آخرین جزییات پرونده مرحوم کیارستمی

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه مراسم آغاز ورود و ادغام خدمات تایید شده طب سنتی ایرانی در نظام مراقبت‌های اولیه بهداشتی در ارتباط با آخرین جزییات پرونده کیارستمی، اظهار داشت: این پرونده در حال طی شدن مسیر قانونی بوده و تیم مجرب و شناخته شده مهمی در حال بررسی این مساله هستند .

وی با اشاره به اینکه 30 فرد شناخته شده از کشور جهت بررسی این پرونده دعوت شده و بدون هیچ اغماضی آنچه که علمی و بر اساس عدالت است را انجام خواهند داد، گفت: این افراد حقیقت را فدای مصلحت نمی‌کنند و همه منتظر نظر آنها در ارتباط با این پرونده هستیم .

وزیر بهداشت در ادامه به موضوع سازمان‌های بیمه‌گر و داروهای گیاهی اشاره کرد و گفت: متاسفانه حمایتی از طرف بیمه‌ها هنوز در این زمینه صورت نگرفته البته این مساْله در کتاب ارزش‌گذاری خدمات نسبی وجود دارد و امیدواریم در آینده محقق شود .

هاشمی اضافه کرد: در ارتباط با عطاری‌ها، نظارت‌ها به کمک خود صنف آنها افزایش یافته و امیدواریم با تخلفات برخورد بیشتری شود .

به گفته وی، ایجاد داروخانه گیاهی به روش مدرن طی دو تا سه دهه بازه زمانی می‌تواند جایگزین عطاری‌ها شود ولی در حال حاضر برنامه آموزش عطاران مدنظر ما قرار دارد .

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه عطارها دوره‌های آ‌موزشی تکمیلی را فرا می‌گیرند، گفت: ما با آموزش به آنها برایشان مدرک ارایه می‌دهیم تا از این طریق خدمات را به صورت علمی فرا گیرند. همچنین برخورد با عطارها به جز متخلفین در دستور کار ما نیست و بنای ما تشویق فعالیت آنها برمبنای علمی است .

هاشمی با تاکید بر اینکه عطاری‌هایی که به قصد سودجویی با جان مردم بازی کنند به دستگاه قضا معرفی می‌شود، گفت: البته ما مسیر منطقی و آرام را طی کرده و با همکاری صنف آنها در جهت ساماندهی گام برمی‌داریم. همچنین کسانی که قصد ورود به این حوزه را داشته باشند دوره‌های 2 تا 3 ساله برایشان برپا خواهیم کرد .

وی افزود: این اقدام ما برای عطاری‌ها تهدید نیست و به آنها کمک می‌کند که با رونق بیشتری به کسب و کار بپردازند و این مساله به نفع مردم و نظام سلامت است .

وزیر بهداشت ادامه داد: مردم داروهای گیاهی که از طریق نسخه اقدام به دریافت می‌کنند مبلغ آن را آزاد پرداخت کرده و متاسفانه بیمه‌ها هیچ حمایتی در این زمینه ندارند البته در شبکه ادغام خدمات تایید شده طب سنتی ایرانی در نظام مراقبت‌های اولیه بهداشتی کشور بخشی را وزارت بهداشت حمایت می‌کند ولی باید پوشش بیمه‌ای در این زمینه وجود داشته باشد .

هاشمی با اشاره به اینکه موضوع تحت پوشش قرار گرفتن خدمات طب سنتی و داروهای گیاهی در بیمه به شورای عالی بیمه پیشنهاد شده است، اظهار داشت: امیدواریم در بودجه سال 96 این موضوع در نظر گرفته شود چرا که نوشتن سند به تنهایی کافی نیست و این موضوع لازم است در اعتبارات سالیانه دیده شده باشد .

وی عنوان داشت: در بخش پژوهشی نیز می‌تواند موضوع طب سنتی ثروت‌آفرین باشد و سرمایه‌گذاری در بازه زمانی چند ده ساله سبب می‌شود که به افتخارات گذشته در حوزه طب سنتی دست یابیم .

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: برخی از اقدامات افراطی در این حوزه با روند فعلی تهدید جدی است و باید این مساله برای پیشگیری از عوارض نگاه‌های افراطی ناشی از آن ساماندهی شود .

هاشمی اعلام کرد: آیین‌نامه راه‌اندازی داروخانه‌های گیاهی ابلاغ شده و به زودی شاهد تشکیل و تقویت ‌آنها خواهیم بود. همچنین ما مجوزهای زنجیره‌ای در این زمینه ارایه می‌دهیم و امیدواریم موفقیت‌های لازم در این زمینه فراهم شود .

وی گفت: کتاب آشنایی با مبانی طب ایرانی و اصول سالم زیستن برای بهورزان تالیف شده و در مقطع پزشکی عمومی دو واحد درسی برای تمامی دانشجویان در حوزه طب سنتی اختصاص خواهد یافت .

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید