آزمایش ایدز در کشورهای جهان سوم

view

محققان دانشگاه رایس توانسته اند نوعی آزمایش ساده اما دقیق را کشف نمایند که می تواند نشاندهنده ی ابتلا و یا عدم ابتلای افراد به بیماری ایدز یا اچ آی وی باشد. این آزمایش همچنین می تواند میزان پیشرفت بیماری را نیز نشان دهد.

قبل از این بیماری به منظور قرار گرفتن تحت آزمایشها به جهت آگاهی از ابتلا و یا عدم ابتلایشان به ایدز باید به درمانگاههای مجهز مراجعه می نمودند زیرا تشخیص ایدز نیاز به دستگاههای بسیار مجهز و درمانگاههای دارای تجهیزات آزمایشگاهی مدرن می داشته است. اما آزمایش جدیدی که اخیراً معرفی شده است با تکیه بر نوکاییک اسیدها می تواند در لحظه از بیمار آزمایش گرفته و همان جا جواب آزمایش را نیز ارایه دهد و نیازی به استفاده از دستگاههای مجهز آزمایشگاهی برای تشخیص ابتلای فرد به ایدز وجود ندارد. ا

ین روش می تواند جایگزین روشهای وقت گیر و پرهزینه ی قبلی شود زیرا این آزمایش علاوه بر ساده بودن از دقت بالایی نیز برخوردار می باشد. در واقع آنالیز دی ان ای فلورسنت شده باعث می شود تا پزشک بتواند براحتی ویروس اچ آی وی را در خون بیمار تشخیص دهد. استفاده از این آزمایش می تواند به ردیابی ویروس در افراد بزرگسال کمک شایانی نماید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید