آسیب حاد کلیه و افزایش خطر مرگ ناشی از بیماریها

view

در این مطالعه که در مجله ی استروک انجمن قلب امریکا به چاپ رسیده است. نتایج نشان داده اند که بروز آسیب های حاد کلیوی در انسان می تواند منجر به افزایش احتمال بروز مرگ بر اثر سکته ی مغزی گردد.

آسیب حاد کلیه چگونه معرفی می شود؟

 از دست دادن سریع کارکرد کلیه ها را آسیب حاد کلیوی گویند. بروز آسیب های حاد کلیوی در بیمارانی که در مراکز درمانی بستری هستند بسیار شایع می باشد.

دلایل بروز آسیب حاد کلیه کدامند؟

آسیب های حاد کلیوی به دلایل مختلفی همچون سطح فشار خون پایین، مصرف داروها و یا انسداد دستگاه ادراری اتفاق می افتند. در پژوهش های انجام شده، محققان به دنبال علت بروز سکته ی مغزی در افراد مبتلا به عارضه های حاد کلیوی بوده اند. محققان دریافتند که عارضه هایی همچون سطح فشار خون بالا، فیبریلاسیون دهلیزی و سابقه ی بروز آسیبهای مزمن کلیوی در بیمارانی که مبتلا به عارضه های حاد کلیوی هستند، بیشتر است.

همچنین در پژوهشها مشخص گردید که اگر بیماری هر یک از این شرایط را دارا باشد، و در اثر بروز سکته ی مغزی در مراکز درمانی بستری گردد، آنگاه احتمال بروز آسیب های حاد کلیوی در این فرد بسیار افزایش می یابد. م

حققان بر این باورند که بررسی های بیشتر می باید در این زمینه صورت پذیرد تا ارتباط بین بروز عارضه های مغزی و کلیوی بیشتر مشخص گردد.

منبع: medicalnewstoday

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید