آنچه باید از بیماری لایم بدانیم

view

دپارتمان سلامت ایالات متحده هر ساله حدود 30000 مورد از ابتلای افراد به بیماری لایم را گزارش می نماید. البته طبق گزارش مرکز پیشگیری و کنترل بیماریها، در امریکا ده برابر آمار دپارتمان سلامت ایالات متحدخ موارد ابتلا یه لایم وجود دارد. بیماری لایم نوعی بیماری عفونی است که از کنه با انسان منتقل می گردد.

هیچ گزارشی تاکنون وجود نداشته است که نشان دهنده ی این حقیقت باشد که این بیماری می تواند از فردی به فرد دیگر منتقل گردد. همچنین تمام انواع این کنه ها می توانند بیماری لایم را منتقل نمایند.

از سال 2002 به منظور جلوگیری از ابتلا به این بیماری، از واکسن آن استفاده می شود. یکی از شایع ترین علایم بیماری لایم، راش است. علایم بیماری لایم ممکن است چند روز بعد ظاهر گردد و یا حتی ماهها پس از نیش تظاهر یابد.

برخی دیگر از علایم بیماری لایم شبیه به بیماری آنفولانزا است.

خستگی، سردرد، تورم مفاصل و سرگیجه از جمله ی این علایم هستند.

بر طبق گزارش مرکز پیشگیری و کنترل بیماریها، علایم دیگر ابتلای فرد به بیماری لایم شامل ورم مفاصل، نامنظم شدن ضربان قلب، درد عصب و مشکلات حافظه.

این بیماری با انجام آزمایش خون تشخیص داده می شود. در صورتیکه آزمایش خون در مراحل اولیه ی عفونت صورت پذیرد، اغلب نتیجه ی آن منفی خواهد بود.

درمان: یکی از راههای درمان استفاده از آنتی بیوتیک هاست، از جمله آنتی بیوتیک هایی که پزشک ممکن است به شما تجویز نماید واکسی سیکلین و آموکسی سیلین می باشد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید