آنچه باید از تنگی دریچه آیورت بدانیم( قسمت اول)

view

هنگام تنگی دریچه آیورت  در قلب چه اتفاقی می افتد:

 در هنگام ابتلا به تنگی دریچه آیورت ، مقدار عبور خون از بطن چپ به درون سرخرگ آیورت که اصلیترین سرخرگ بدن است کاهش پیدا می کند  و در این حالت قلب  به منظور پمپاژ بیشتر خون  مجبور از عملکرد خود را ارتقا دهد.  این عارضه در مردان شایع تراز زنان می باشد .گاهی ممکن است  در برخی از افراد این عارضه به صورت مادرزادی  مشاهده گردد  البته در بیشتر مواقع این بیماری در افراد مسن تر مشاهده می گردد .
 
بیشتر بخوانید: آنچه باید از تنگی دریچه آیورت بدانیم( قسمت دوم)

ابتلا به تنگی آیورت حاد  چه علایمی می تواند به همراه داشته باشد :

 در مراحل ابتدایی ابتلای فرد به این عارضه ممکن است هیچ گونه علامتی مشاهده نگردد، در مواردی که فرد مبتلا به عارضه تنگی آیورت حاد می باشد نیز علایم ممکن است بسیار خفیف و جزیی باشد. علایم ابتلا به تنگی حاد آیورت می تواند شامل مشکلات  تنفسی، بروز تپش قلب و ضربان قلب شدید، سرگیجه، و  بروزدرد درناحیه ی  قفسه سینه باشد.

چگونگی درمان تنگی دریچه ی  آیورت:

یکی از روش های درمان افراد مبتلا به عارضه تنگی دریچه آیورت در بزرگسالان استفاده از دریچه مصنوعی می باشد که تحت عمل جراحی دریچه مصنوعی در قلب کار گذاشته می شود. روش دیگری که برای درمان آرزوی تنگی دریچه آیورت به کار می رود استفاده از بالون و یا والووپلاستی است که  از راه پوست صورت می گیرد.
افراد مبتلا به تنگی دریچه ی آیورت به هر علتی می‌توانند در معرض خطر ابتلا به عفونت دریچه آیورت قرار گیرند.به همین دلیل پیش از انجام هر اقدامی همچون کشیدن دندان، پر کردن دندان، جراحی لثه، جراحی سیستم گوارش ،جراحی پروستات، درمان های واریسی و غیره باید از درمان‌های آنتی‌بیوتیکی استفاده نمایند.


بیشتر بخوانید 

منبع: webmd

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید