آیا خونریزی ناشی از لانه گزینی در بارداری طبیعی است؟

دکتر آفاق حسن زاده راد

view

خونریزی واژینال می تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد که در مطلبی این دلایل به طور کامل ارائه شده است که می توانید این مطلب را با عنوان " علل خونریزی واژن در دوران بارداری چیست؟" مطالعه کنید.

یکی از دلایل خونریزی در سه ماهه اول بارداری خونریزی ناشی از لانه گزینی است که در ادامه می توانید در مورد آن بیشتر بخوانید.

آیا خونریزی ناشی از لانه گزینی در اوایل بارداری که مصادف با ماه اول بارداری است، طبیعی است؟

خونریزی لانه گزینی  به طور معمول به صورت مقدار کمی خون در حد لکه بینی تا خونریزی حدود 10 تا 14 روز پس از لقاح اتفاق می افتد تعریف می شود. این خونریزی در بارداری  طبیعی است.

تصور می شود که وقتی تخم بارور شده و به لایه رحم متصل می شود ، خونریزی ناشی از این اتصال و لانه گزینی رخ می دهد.

 

آیا خونریزی ناشی از لانه گزینی در بارداری طبیعی است؟

 

خونریزی لانه گزینی چه زمانی از سیکل قاعدگی اتفاق می افتد؟

این خونریزی معمولاً در حدود زمانی اتفاق می افتد که انتظار دارید دوره قاعدگی جدیدتان شروع شود. البته همانظور که گفته شد این خونریزی گاهی در سطح لکه بینی بود و در صورت خونریزی، از خونریزی معمول قاعدگی سبک تر است.

آیا همه مادران باردار خونریزی لانه گزینی را تجربه می کنند؟

خیر بعضی از خانمها خونریزی لانه گزینی را با وجود بارداری تجربه نمی کنند و برخی دیگر در صورت اتفاق افتادن، متوجه  آن نمی شوند. همچنین ممکن است حتی بعضی از خانم ها خونریزی لانه گزینی را با دوره معمول قاعدگی اشتباه بگیرید. اگر این اتفاق بیفتد، متوجه نیستند که باردار هستند و این مسئله  می تواند هنگام تعیین تاریخ موعد تولد جنین به اشتباه منجر می شود. به همین خاطر انجام سونوگرافی اوایل بارداری برای تخمین زمان زایمان کمک کننده است.

به طور کلی خونریزی لانه گزینی سبک است ، به خودی خود متوقف می شود و نیازی به درمان ندارد.  با توجه به اهمیت حفظ سلامت مادر و جنین و دلایل مختلف بروز خونریزی، اگر در مورد خونریزی واژن در دوران بارداری نگران هستید، با پزشک خود تماس بگیرید.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید