آیا لیزر زیر بغل خطرناک است

دکتر محمد علی نیلفروش زاده

view
تبلیغاتی که این روزها در مورد اپیلاسیون با موم میشود و اینکه مومهایی وجود دارند که موها را برای همیشه از بین میبرند، دروغ است.
و اما لیزر...
لیزر اگر برای فرد مناسب انتخاب شود، بهترین روش از بین بردن موهای زاید و بیشک از موم انداختن بهتر است. هر چه موهای بدن
درشتتر و سیاهتر و پوست بیمار هم سفیدتر باشد، نتایج آن عالیتر و بدون خطرتر خواهدبود.


خطرناک بودن لیزرهای زیبایی برای زنان باردار


لیزر درمانی موهای زاید بدن


کدام لیزر IPL، دایود یا الکساندایت مناسب است


بیخطرترین راه

تنها راه ازبین بردن دایمی موها در بدن هم لیزر است. هر چه موها تیره تر و ضخیمتر باشند و از طرفی رنگ پوست سفیدتر باشد، احتمال ازبینرفتن سریعتر و دایمیتر موهای آن بیشتر است. از طرفی، لیزردرمانی ناحیه تناسلی هیچ ضرری برای پرده بکارت، واژن یا تخمدان ها و رحم ندارد چون آنچه تحت تاثیر قرار میگیرد، فقط موهای سیاه هستند. البته پزشک در بیمارانی که پوست ناحیه تناسلیشان تیره است، باید نهایت دقت را در انتخاب پارامترهای دستگاه بکند.

لیزر زیربغل خطر ندارد

لیزردرمانی ناحیه زیربغل هم خطری ندارد و در اینجا هم انرژی نورانی لیزر فقط به وسیله موهای سیاه ناحیه جذب میشود و خطری برای بافت سینه ندارد.
7-4 جلسه کافی است
معمولا 4 تا 7 جلسه برای ازبینرفتن دایمی موها لازم است و فاصله بین جلسات بین 4 تا 8 هفته خواهد بود.

لیزر از IPL هم بهتر است

باید دقت کرد خطر سوختگی با دستگاههای نوری غیرلیزری (IPL) در پوستهای سبزه و تیره میتواند شدید و با تغییر رنگ دایم یا جوشگاه همراه باشد بنابراین با توجه به اینکه پوست ناحیه تناسلی تیره تر از نواحی دیگر بدن است، انجام لیزر برای زدودن موهای زاید بسیار بهتر از انجام IPL است.

عیب لیزر: روی موی سفید اثر ندارد

لیزر روی موهای سفید هیچ اثری ندارد چون هر طول موجی از لیزر باعث جذب انرژی در بافت خاصی میشود و در مورد لیزر موهای زاید هم فقط موههای تیره هدف قرار میگیرند.


دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید