اختصاص ۶۰ میلیارد تومان برای بیمه درمان معتادان

view


به گزارش سلامت نیوز به نقل ار ایلنا، علی ربیعی در گردهمایی ورزشی معتادان بهبودیافته سازمان مردم‌نهاد کنگره شصت گفت: امروز جامعه ایران بیش از هر زمان دیگر نیازمند سلامت اجتماعی است و این مسیله در برنامه‌ریزی‌های دولت نیز مدنظر قرار دارد.

وی افزود: امروز من در میان جمعی قرار گرفته‌ام که در گذشته معتاد بودند و تریاک، شیشه و حتی هرویین مصرف می‌کردند، اما امروز با کمک این سازمان مردم‌نهاد رهایی پیدا کرده‌اند.

ربیعی با اشاره به طلاق‌های ناشی از اعتیاد و مشکلات خانوادگی در اثر این معضل اجتماعی اظهار کرد: در گذشته رابطه علت و معلولی بین فقر و اعتیاد وجود داشت، اما امروز اعتیاد به طبقات متوسط کشیده شده است، البته خوشبختانه مطالعات ما نشان می‌دهد؛ روند حرکت به سوی سلامت اجتماعی بهتر شده است.

وی با اشاره به اینکه سلامت اجتماعی با امید به زندگی رابطه مستقیم دارد، گفت: امسال ۶۰ میلیارد تومان برای درمان معتادان برای بیمه سلامت در نظر گرفته شده است که شورای عالی بیمه پروتکل آن را تدوین خواهد کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از ایجاد چهار هزار و ۱۰۰ شغل برای افراد رهایی یافته یا در حال رهایی از اعتیاد در سال ۹۴ خبر داد و افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که در پایان سال ۹۴، ۹۸ درصد این افراد به پایداری شغل رسیده‌اند.

ربیعی ادامه داد: تلفن ۰۹۶۲۸ تجهیز شده است تا در زمینه این گونه مشکلات به خانواده‌ها مشورت دهد و تلاش می‌کنیم تا ظرفیت پاسخگویی از طریق این خط ارتباطی را به یک میلیون پاسخگویی افزایش دهیم. در شرایط لازم اورژانس اجتماعی نیز به کمک خانواده‌ها می‌آید.

ربیعی گفت: خانواده‌ها نباید معتادان را‌‌ رها کنند؛ بلکه باید به آن‌ها به عنوان بیمار نگاه کنند. همچنین این افراد باید تحت نظر مشاوران و روان‌شناسان چه در بهزیستی، چه در سمن‌ها و چه در دیگر بخش‌ها باشند. البته بهزیستی این خدمات را به رایگان ارایه می‌کند.

وی با تاکید بر ضرورت در میان اجتماع قرار گرفتن افراد در حال بهبودی گفت: نباید طرد اجتماعی نسبت به این افراد صورت بگیرد. خوشحالیم که انجمنی مانند کنگره شصت قرار گرفتن فرد در حال رهایی در اجتماع را فراهم کرده است و آمار‌ها نشان می‌دهد که ۸۰ درصد از افرادی که به این انجمن مراجعه کرده‌اند در کنار آن‌ها باقی مانده‌اند. باید بدانیم که طرد اجتماعی بد‌تر از هر نوع مواد مخدری تاثیری منفی می‌گذارد.

در ادامه این مراسم انوشیروان محسنی‌بندپی؛ رییس سازمان بهزیستی با اشاره به اهمیت فعالیت NGO‌ها در این زمینه گفت: کنگره شصت با تحت پوشش قرار دادن ۱۰ هزار نفر یکی از بزرگ‌ترین انجمن‌ها در حوزه اعتیاد است.
سلامت نیوز: اختصاص ۶۰ میلیارد تومان برای بیمه درمان معتادان

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید