ارتباط دیابت و چاقی با بیماری‌های دهان و دندان

view
 

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،احمد حایریان، دبیر علمی این همایش با اشاره به برگزاری اولین همایش دندانپزشکی و طب از اول اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ به مدت 3 روز در سالن همایش‌های بیمارستان شهید صدوقی یزد، اظهار کرد: 100 مقاله به دبیرخانه همایش دندانپزشکی و طب ارسال شده که 32 مقاله از بین آنها به عنوان مقاله برتر انتخاب و ارایه خواهد شد .

 

وی دردهای کرانیوفشیال، علوم پایه و دندانپزشکی بالین، علوم سلولی مولکولی در دندانپزشکی، اختلالات تکاملی دهان و فک و صورت، کیست‌ها و تومورهای دهان و فک و صورت، بیماری‌های سیستمیک و دندانپزشکی بیمارستانی و تشخیص اولیه بیماری‌های سیستمیک بر اساس یافته‌های دهانی را از جمله محورهای اولین همایش دندانپزشکی و طب در استان یزد عنوان کرد .

 

حایریان در ادامه عبارت "دهان، آیینه سلامت" را شعار اولین همایش سراسری دندانپزشکی و طب عنوان کرد و ادامه داد: مراقبت از سلامت دهان و دندان به معنای رعایت کامل بهداشت فردی است .

 

وی با اشاره به ضرورت توجه ویژه به بیماری‌های مشترک دهان و بیماری‌های عمومی، تاثیر فشارخون و چاقی در بیماری‌های لثه‌ای و دیابت را از جمله بیماری‌های مشترک بین دهان و بیماری‌های عمومی خواند .

 

دبیر علمی اولین همایش سراسری دندانپزشکی و طب با اشاره به آمار 60 درصدی چاقی و اضافه وزن جمعیت استان یزد،‌ افزود: طبق نتایج بدست آمده از پژوهش‌های جدید پزشکی،‌ دیابت و چاقی ارتباط مستقیم با بیماری‌های دهان و دندان دارد .

 

عضو هیات علمی و استاد تمام دانشکده دندانپزشکی یزد با بیان این که وضعیت استان یزد از نظر تشخیص و اطلاع بیماری‌های عمومی مطلوب نیست، در پایان خاطرنشان کرد: توجه بیشتر پزشکان عمومی و متخصصین دهان و دندان به نوع بیماری‌های مشترک دهان و بیماری‌های عمومی از جمله اهداف برگزاری اولین همایش سراسری دندانپزشکی و طب در استان یزد است.
 
 
برای مطالعه بیشتر در مورد چاقی کلیک نمایید
 
 
منبع: سلامت نیوز

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید