استعمال مجدد سیگار پس از ترک

view

رمز موفقیت ترک سیگار آنست که از اشتباهاتتان درس گرفته تا دفعه ی بعد موفق گردید.

وقتی سیگار را ترک می کنید، مثبت اندیشیدن و اعتقاد به موفقیت در این مسیر می تواند بسیار کمک کننده باشد. اما بسیاری افراد پس از ترک سیگار، در چند ماهه اول مجدداً به استعمال آن روی می آورند.

اگر شما هم جزو کسانی هستید که استعمال مجدد سیگار پس از ترک آنرا تجربه نموده اید نگران نباشید؛ اینکه این قضیه را جدی بگیرید، بلکه سعی نکنید این مسیله را سخت بگیرید.

پیشگیری از بازگشت مجدد به سیگار کشیدن

استرس، دیدن سیگار کشیدن دیگران، مست بودن و یا اتفاقات عاطفی می توانند از جمله ی دلایلی باشند که فرد مجدداً شروع به سیگار کشیدن نماید.

 یکی از راههای مقابله استفاده از داروهای متوقف کننده ی سیگار کشیدن و ایجاد تغییرات رفتاری  در افراد است. همچنین دوری نمودن از افراد سیگاری بسیار مهم است.

حدود سه چهارم افرادی که پس از ترک سیگار، دوباره شروع به سیگار کشیدن نموده اند با قرار گرفتن در جمع افرادی که در حال استعمال سیگار بودند، مجدداً سیگار کشیده اند. اجتناب از شروع مجدد مصرف سیگار بهترین کار است اما اگر شما همچنان وسوسه می شوید، نا امید نشوید.

ممکن است هر فرد برای ترک سیگار چندین تلاش غیر موفقیت آمیز  داشته باشد. این به این معناست که تلاش های گذشته ی شما و تجاربی که کسب نموده اید اکنون می تواند به شما کمک نماید. اگر پس از ترک یک یا دو نخ سیگار کشیدید:

    از ترک سیگار حتی با کشیدن یک یا دو نخ سیگار نا امید نشوید. حتی در این مرحله نیز شما می توانید امیدوار به ترک کامل باشید. باقی پاکت سیگار خود را دور بیندازید و به تلاش خود در جهت ترک سیگار ادامه دهید .

    به خودتان یادآوری کنید که چرا تصمیم به ترک سیگار گرفته اید. و اینگونه به کنترل خود بپردازید .

    از افراد با تجربه و گروههایی که به افراد در زمینه ترک سیگار کمک می کنند کمک بگیرید .

    سیگار کشیدن را برای خود سخت نمایید. از حضور در مکانهایی که سیگار کشیدن و درخواست سیگار از دیگران برایتان راحت است اجتناب نمایید .

    قوی باشید؛ اگر برای سیگار کشیدن وسوسه شده اید، خودتان را مجبور کنید تا 2 ساعت صبر کنید .

    به مصرف داروهای تجویز شده برای ترک سیگار خود ادامه دهید مگر آنکه سیگار کشیدنتان به روال گذشته برگردد .

اگر دوباره به روال گذشته برگشتید سعی کنید نا امید نشوید و از اشتباههایتان درس بگیرید. با پزشک خود صحبت کنید و مثبت بیندیشیددیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید