استفاده از پمپ انسولین باعث کاهش خطر مرگ و میر می شود

view

افراد مبتلا به دیابت نوع اول از پمپ انسولین برای درمان خود استفاده می کنند. این افراد در مقایسه با افرادی که از تزریق انسولین برای درمان دیابت خود استفاده می کنند ،در معرض خطر کمتری نسبت به مرگ بر اثر عارضه های قلبی عروقی هستند.

افرادیکه از پمپ انسولین استفاده می کنند 50 درصد کمتر از افرادیکه از تزریق انسولین استفاده می کنند در معرض خطر مرگ بر اثر ابتلا به عارضه های قلبی عروقی دارند.

 در مطالعه ای که بین سالهای 2005 تا 2012 در سوید انجام شد، 18 هزار نفر مبتلا به دیابت نوع یک را مورد بررسی قرار دادند.

در این میان 2441 نفر از این افراد از پمپ انسولین استفاده می نمودند. نتایج این مطالعه نشان داد که افراد مبتلا به دیابتی که از پمپ انسولین به منظور درمان خود استفاده می کردند نسبت به افرادیکه از تزریق انسولین به منظور درمان خود استفاده می نمودند در معرض خطر کمتری از مرگ بر اثر عارضه های قلبی عروقی بوده اند.

دکتر اشتاین یک می گوید که گام بعدی تحقیقات در زمینه ی چگونگی مکانیزمی است که موجب کاهش مرگ و میر در اثر استفاده از پمپ انسولین می شود.

  تاثیر پمپ انسولین در حفظ قند خون

استفاده از پمپ انسولین در درمان دیابت باعث با ثبات تر شدن قند خون نسبت به تزریق انسولین می گردد. استفاده از انسولین میزان بروز هایپوگلایسمی شدید ( افت شدید قند خون) را کاهش می دهد و بروز هایپوگلایسمی یکی از عوامل بروز عارضه های قلبی عروقی می باشد.

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

ورود به سایت

کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟

نام کاربری ندارید! ثبت نام کنید